Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta

BREMBO

Brembo z zyskiem, pomimo pandemii – wyniki po pierwszym półroczu

Prezes Brembo, Alberto Bombassei oświadczył: Zatwierdzone dzisiaj przez Zarząd wyniki za pierwsze półrocze 2020 r. potwierdzają, że Brembo wykazało się znaczną odpornością na aktualną sytuację, zachowując wysokie marże i utrzymując stabilność finansową.

Wyniki finansowe Brembo w I kwartale 2020 r.

Przychody wyniosły 575,9 mln euro (-13,7% lub -13,3% w ujęciu „like-for-like”), marża EBITDA na poziomie 17,7% do 102 mln euro, natomiast marża EBIT osiągnęła poziom 8,7% do 50,3 mln euro. Nowe inwestycje w kwartale wyniosły 39,5 mln euro, natomiast zadłużenie netto wyniosło 450,4 mln euro (254,7 mln euro przed wprowadzeniem MSSF 16), wzrost o 61,2 […]

Brembo wznawia częściowo działalność we Włoszech

Spółka stopniowo otwiera zakłady we Włoszech i wznawia część produkcji.

Brembo nabywa udziały w Pirelli

Brembo ogłosiło, że jest zainteresowane zakupem udziałów firmy oponiarskiej Pirelli.

Brembo przekazuje milion euro na walkę z koronawirusem

Dzięki donacji Brembo, szpital Papieski Jana XXIII, Fundacja Badawcza Szpitala Bergamo (FROM) i Instytut Mario Negri otrzymają wsparcie finansowe na kontynuację badań.

Nowe zestawy naprawcze Brembo do zacisków hamulcowych

Brembo wprowadza do swojej gamy produktów dla rynku aftermarket 300 nowych zestawów naprawczych do zacisków hamulcowych.

Koronawirus: Koncern FCA wyłącza europejskie zakłady na 2 tygodnie

Kierownictwo koncernu Fiat Chrysler Automobiles, w poniedziałek rano, poinformowało o wstrzymaniu produkcji w większości europejskich zakładów do 27 marca. Decyzja ma związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

Koronawirus: Brembo zawiesza działalność fabryk we Włoszech

Firma Brembo, w związku z walką z koronawirusem, zdecydowała o zawieszeniu swojej działalności we wszystkich zakładach we Włoszech. Wyłączenie produkcji nastąpi w dniach 16-22 marca.

Wyniki roczne Brembo za 2019 r.

Przychody firmy wyniosły 2.591,7 MLN EUR, zmalały o 1,8% (-1.3% w ujęciu „LIKE-FOR-LIKE” ). Zysk netto na poziomie 231,3 mln EUR, nowe inwestycje wyniosły 247,3 mln EUR. 

Brembo jest producentem układów hamulcowych do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i motocykli. Jest to najbardziej rozpoznawalna marka hamulcowa na świecie. Firma Brembo została założona w 1961 r. we włoskim Bergamo, gdzie posiada swoją siedzibę do dzisiaj. Początkowo zajmowała się produkcją tarcz hamulcowych, z czasem portfolio produktowe zostało uzupełnione o klocki hamulcowe, bębny hamulcowe, zaciski, przewody i płyny hamulcowe. Brembo zaopatruje wielu producentów samochodów i motocykli w układy hamulcowe na pierwszy montaż. Posiada także rozbudowaną ofertę na wtórnym rynku części. Firma zdobyła duże doświadczenie w sportach motorowych, współpracuje m.in. z zespołami Formuły 1, MotoGP czy wyścigów terenowych. Więcej informacji na temat marki Brembo i jej produktów znajdziesz w powyższych artykułach.