Nowy Cadillac CT5-V Blackwing z hamulcami Brembo

5 lutego 2021, 11:21

Firma Brembo została wybrana na dostawcę części do dwóch Cadillaków, CT4-V Blackwing i CT5-V Blackwing, których produkcja jest planowana na 2022 rok.

Nowe sedany Cadillaca będą wykorzystywać lekką technologię Brembo we wszystkich czterech kołach. Układ hamulcowy z żeliwnymi tarczami będzie standardowym wyposażeniem obydwu pojazdów, a najbardziej zaawansowany, karbonowo-ceramiczny układ Brembo będzie dostępny w specjalnym modelu CT5-V Blackwing o mocy 668 koni mechanicznych, co będzie pierwszą tego typu opcją w Cadillaku.

– Jesteśmy dumni z faktu, że zostaliśmy pierwszymi w historii dostawcami karbonowo-ceramicznego zestawu hamulcowego do Cadillaka – powiedział Dan Sandberg, prezydent i CEO Brembo North America. – To czwarta generacja układów hamulcowych do sedanów z serii V i kolejny przełomowy moment w 15-letniej historii naszej współpracy z firmą Cadillac. Karbonowo-ceramiczny zestaw hamulcowy Brembo do CT5-V Blackwing pozwoli zmniejszyć jego wagę o 28,8 kg, co wpłynie na jeszcze większą dynamikę tego super auta. Nowy, oryginalny kolor Tech Bronze zacisków Brembo, widocznych przez prześwitujące felgi, podkreśla wysokie osiągi, a także wyrafinowany wygląd CT5-V Blackwing. Zdecydowaliśmy się nawet wygrawerować na karbonowej tarczy logo serii V.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!