Brembo „New G Sessanta”: projekt nowoczesnego zacisku hamulcowego

5 maja 2021, 12:40

Z okazji 60. rocznicy, Brembo przedstawia projekt „New G Sessanta”, który został zainspirowany pierwszym w historii zaciskiem hamulcowym dla motocykli wyprodukowanym przez firmę, i pokazuje wizję przyszłości mobilności.

Koncepcja polega na zastosowaniu technologii LED na korpusie zacisku. Może być ona dostosowana do różnego typu produktów oraz ma służyć ulepszeniu ich formy i funkcji. Technologia pełni rolę interfejsu, ułatwiającego kierowcy komunikację, jak i może być kwestią własnego wyboru estetycznego, dopasowanego do stylu i motocykla.

Brembo „New G Sessanta” daje możliwość personalizacji zacisku – ustawienia podczas postoju wybranego odcienia światła, z użyciem bezprzewodowej technologii. Może ono wyrażać nastrój, podkreślać indywidualny styl lub dostosować się do otoczenia. Wykorzystanie koloru i światła pozwala na przesyłanie danych i informacji na temat stanu motocykla i zacisku, a nawet pomaga w lokalizacji, poprzez emitowanie światła awaryjnego.

Brembo „New G Sessanta” jest hołdem dla pierwszego w historii motocyklowego zacisku hamulcowego, wyprodukowanego przez firmę w 1972 r., oraz dla jego projektanta. Zachowując ikoniczny kształt, które były znakiem rozpoznawczym pierwszego modelu, w nowej koncepcji korpus zacisku został przetworzony w nowoczesną, dynamiczną bryłę, przy zachowaniu jej charakterystycznego, spójnego wyglądu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!