Dwie nowe tarcze w ofercie Brembo – Lightweight i Dual Cast

, 25 lutego 2022, 10:48

Brembo zapowiada uzupełnienie oferty dwuczęściowych tarcz Dual Cast i Lightweight dla rynku części zamiennych. Produkty te dołączają do aktualnej oferty tarcz pływających, kompozytowych i współodlewnych, poszerzając asortyment dwuczęściowych tarcz do samochodów klasy premium.

Oba produkty wyróżniają się parametrami technicznymi w gamie dwuczęściowych tarcz Brembo, m.in. dzięki procesowi odlewania żeliwa, lżejszej konstrukcji dzwonów, wentylacji filarowej lub kierunkowej, a także powierzchni hamującej z nawierceniami lub rowkami. Wszystkie te rozwiązania zapewniają skuteczność hamowania w każdych warunkach. Ponadto, nowe tarcze wpływają na bardziej precyzyjną i stabilną dynamikę pojazdu, lepsze wyczucie pedału i mniejszą wagę układu hamulcowego, co sprzyja ochronie środowiska.

Tarcza hamulcowa Dual Cast

 

Nowa gama tarcz Brembo Dual Cast obejmuje 16 referencji przeznaczonych do sportowych modeli najważniejszych marek samochodowych na rynku. W opatentowanym projekcie aluminiowy dzwon został zestawiony z żeliwną powierzchnię hamującą, aby połączyć doskonałą wydajność żeliwa z zaletami stosowania lekkiego aluminium odpornego na wysokie temperatury. Dzięki temu tarcza jest lżejsza nawet o 30% niż jej tradycyjny odpowiednik, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin. Projekt Dual Cast zapewnia większą o 70% odporność na odkształcenia termiczne, a także zmniejsza resztkowy moment obrotowy i ryzyko występowania wibracji.

Tarcza hamulcowa Lightweight

Gama tarcz Lightweight obejmuje 17 pierwszych na rynku referencji (jedynie na terenie Unii Europejskiej) przeznaczonych do najbardziej ekskluzywnych modeli samochodów, m.in. do najnowszej generacji Land Rovera. Firma Brembo opracowała nowe, lekkie rozwiązanie redukujące masę nieresorowaną pojazdu poprzez zmniejszenie obciążenia przy każdym kole. Ponadto, tarcze składają się ze stalowego dzwonu i powierzchni hamującą z wysokowęglowego żeliwa, co gwarantuje przyleganie klocka do tarczy, zapewniając lepszą kontrolę pojazdu. Dzięki temu tarcza jest lżejsza nawet o 15% niż jej tradycyjny odpowiednik, co przekłada się na niższe zużycie paliwa, mniejszą emisję spalin i ogólną poprawę właściwości jezdnych.

Każdy element tarcz Dual Cast i Lightweight jest wytwarzany w tej samej fabryce, na jednej linii montażowej oraz podlega specyfikacji i testom jakości, stosowanym przez Brembo do produktów OE.

Tarcze Dual Cast i Lightweight Brembo są dostępne na rynku aftermarket od lutego 2022 roku u sprzedawców detalicznych, w serwisach samochodowych, lub na stronie Bremboparts.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!