Przewody do ładowania aut elektrycznych OSRAM

14 lutego 2022, 8:59

Firma OSRAM stale poszerza gamę oferowanych produktów. Wśród nowości są m.in. kable do ładowania samochodów elektrycznych należące do rodziny BATTERYcharge. Do wyboru są najpopularniejsze rodzaje kabli, służące do ładowania samochodów ze złączem Typ 1 i Typ 2, a więc zarówno w pełni elektrycznych, jak i hybryd typu plug-in.

Zależnie od potrzeb można zdecydować się na kabel, który pozwala ładować z mocą 3,6 kW lub 7,2 kW, maksymalnie natężenie prądu wynosi wówczas odpowiednio: 16 lub 32 A. Obie wersje są dostępne z wtyczkami Typ 1/Typ 2 i Typ 2/Typ 2. Ostatni z dostępnych kabli jest przeznaczony do trójfazowej ładowarki typu wallbox (wymienione wyżej – do jednofazowej), dzięki czemu maksymalna moc ładowania rośnie do 22 kW. Ten kabel jest produkowany wyłącznie w wersji z wtyczkami Typ 2 na obu końcach (OCC23P05). Pozwala on naładować akumulator o pojemności 60 kWh w ok. 3 h. Wkrótce w ofercie OSRAM znajdą się także przenośne ładowarki, zasilane z gniazdka 230 V, w dwóch odmianach – Typ 1 (OPC10A05) i Typ 2 (OPC20A05). Zależnie od wybranego natężenia prądu (6, 10 lub 16 A) pozwalają ładować akumulator auta elektrycznego lub hybrydowego z mocą 1,3; 2,2 lub 3,6 kW.

Wszystkie kable do ładowania pojazdów elektrycznych OSRAM mają 5 metrów długości i są wyposażone w ergonomicznie skonstruowane uchwyty. Wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości są odporne na wnikanie kurzu i wody zgodnie z klasą ochrony IP65 oraz wibracje i wstrząsy zgodnie z klasą ochrony IK10, a także certyfikowane zgodnie z regulacją TÜV. Kable ładujące spełniają oczywiście obowiązujące przepisy europejskie i przeszły zalecane procedury oceny zgodności. Każdy kabel ma trwałość do 20 000 h, 2-letnią gwarancję OSRAM i, dla dodatkowej ochrony, jest dostarczany z wytrzymałym, solidnym pokrowcem do przechowywania. Instrukcje użytkownika są przymocowane na tylnej ścianie pokrowca, dzięki czemu są zawsze pod ręką.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!