Czy wiesz jak serwisować samochodowe pompy ciepła?

9 lutego 2022, 23:57

Nowe, darmowe materiały szkoleniowe online dotyczące serwisu systemów HVAC z pompą ciepła w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

Nissens, światowy producent na rynku części zamiennych, udostępnił właśnie kilka nowych modułów w programie szkoleniowym Nissens Training Concept (NTC). Nowe szkolenia dotyczą systemów ogrzewania i wentylacji opartych o pompę ciepła i stosowanych w samochodach hybrydowych i elektrycznych. Pierwszy z dwóch  najnowszych modułów objaśnia podstawy funkcjonowania samochodowej pompy ciepła. Drugi to zaawansowana naprawa układu obejmująca płukanie i wymianę elektrycznej sprężarki.

Firma Nissens udostępnia darmowe szkolenie video z zaawansowaną naprawą układu HVAC z pompą ciepła.

Pojawienie się samochodów hybrydowych i elektrycznych na rynku wtórnym oznacza również konieczność zrozumienia nowych systemów, a w szczególności poznanie tajników ich napraw. Wydawać by się mogło, że systemy HVAC aut elektrycznych i hybrydowych nie różnią się znacząco od typowych układów klimatyzacji w zwykłych pojazdach. Istnieją jednak spore różnice konstrukcyjne a ich zrozumienie pozwoli przeprowadzić konieczny przegląd lub naprawę takiego układu. Firma Nissens podjęła wyzwanie edukowania niezależnego rynku napraw pojazdów w zakresie tych różnic i obecnie wydaje kilka materiałów szkoleniowych dotyczących systemów HVAC opartych o rozwiązanie pompy ciepła.

Michael Ingvardsen, Training Manager at Nissens wyjaśnia:

 – Widzimy zwiększone zapotrzebowanie na szkolenia w zakresie nowoczesnych systemów HVAC (ang. Heat, Ventilation and A/C system – czyli systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji). Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle pracowite, jeśli chodzi o edukację naszych klientów podczas szkoleń na żywo i kursów internetowych. Niezliczone kursy, które odbyły się w Europie i USA, dały nam jasne wyobrażenie o tym, czego potrzebują mechanicy, aby jeszcze lepiej rozumieć i prawidłowo serwisować systemy HVAC oraz pompy ciepła w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Suma tych doświadczeń jest tym, co teraz udostępniamy wszystkim na rynku wtórnym. Wyznaczyło to jasny kierunek dla naszych treści szkoleniowych na przyszłość. Po udanym szkoleniu z podstaw pomp ciepła, które rozpoczęliśmy rok temu, dzielimy się teraz z rynkiem wtórnym dwoma nowymi kursami do samodzielnej nauki. Podstawy systemu pompy ciepła oraz jej zaawansowana procedura serwisowa.

Układy HVAC aut hybrydowych i elektrycznych zbudowane w oparciu o pompę ciepła tylko z pozoru przypominają tradycyjne układy klimatyzacji. W rzeczywistości układy te są o wiele bardziej skomplikowane i mogą pracować w kilku trybach chłodzenia i ogrzewania. Układy takie wyposażone są w szereg dodatkowych urządzeń sterujących i dodatkowe wymienniki ciepła.

Pompy ciepła w centrum zainteresowania

Nissens stawia na szkolenia w zakresie aut hybrydowych i elektrycznych. Szczególnie pompy ciepła są obszarem, na którym obecnie koncentrujemy się najbardziej.

– Patrząc na nowe pojazdy zasilane energią elektryczną widzimy, że technologia pomp ciepła odgrywa znaczącą rolę w systemach HVAC. Ze względu na dużą liczbę korzyści, jakie oferuje pompa ciepła, znalazła ona powszechne zastosowanie w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Naszym celem jest przygotowanie mechaników do zmiany technologicznej, tak aby mogli sprawnie obsługiwać te typy pojazdó. Do dzielenia się wiedzą podchodzimy kompleksowo. Różne poziomy kursów odpowiadają wszystkim potrzebom odbiorców, od początkujących po zaawansowanych mechaników. Ponadto, co jest znakiem rozpoznawczym naszej koncepcji szkoleniowej NTC, wyjaśniamy zaawansowane zagadnienia w atrakcyjny wizualnie, a tym samym łatwy do uchwycenia sposób, a także przekazujemy wiedzę w różnych opcjach, w tym w modułach do samodzielnego uczenia się online – dodaje Michael Ingvardsen.

Samochody hybrydowe i elektryczne z układem pompy ciepła to skomplikowane urządzenia, których obsługa i serwis wymagają rzetelnej wiedzy, przygotowania i odpowiednich narzędzi.

Zobowiązanie dostawcy premium 

Nissens oferuje obecnie wszystkie swoje szkolenia za darmo, na swoim portalu szkoleń technicznych NTC, dostępnym pod adresem https://ntc.nissens.com.  Aby skorzystać z ofert szkoleń wystarczy wejść na stronę i zarejestrować konto użytkownika. Szkolenia na platformie są bezpłatne, ponieważ to nie pieniądze napędzają ambicję Nissens – lecz obowiązek wspierania niezależnego rynku części zamiennych w osiąganiu wiedzy na wszystkich poziomach. Marketing Manager w Nissens, Jan Zieleskiewicz, wyjaśnia:

– Jako uznany dostawca części zamiennych klasy premium jesteśmy zobowiązani do dostarczania wysokiej jakości produktów, a także usług na wszystkich poziomach niezależnego rynku części zamiennych. Nasz program marketingu technicznego i wiedzy tworzymy z myślą zarówno o naszych bezpośrednich klientach, tj. dystrybutorach, jak i mechanikach oraz warsztatach zajmujących się serwisowaniem układów klimatyzacji.

Nasze najnowsze szkolenia tj. podstawy samochodowych układów pomp ciepła oraz zaawansowany kurs płukania układu klimatyzacji przeprowadzony na popularnym modelu Toyoty Prius PHEV są cenne z kilku powodów. Po pierwsze, przekazują zaawansowaną wiedzę w łatwo przyswajalny sposób, reprezentując najwyższą jakość, zaczynając od treści po wizualizacje. Dodatkowo moduł płukania pompy ciepła to szkolenie w pełni wideo, zawiera wiele cennych wskazówek i rozbudowaną dokumentację, tak aby mechanicy byli gotowi, gdy tak zaawansowane, wyposażone w pompę ciepła auto trafi do ich warsztatu. Nasze materiały szkoleniowe odzwierciedlają naszą ambicję dostawcy premium. Nasza misja to wspieranie niezależnego sektora rynku co oznacza między innymi wsparcie dla zwiększanie konkurencyjności niezależnych warsztatów. Wiemy, że przyszłość branży to jeszcze bardziej wydajne i zaawansowane systemy. Oznacza to również, że naprawy tych układów będą coraz bardziej złożone. Zależy nam, aby niezależny sektor napraw i części był w pełni przygotowany na tę zmianę technologiczną.

Kompleksowe płukanie układu HVAC z pompą ciepła jest głównym tematem jednego z najnowszych szkoleń firmy Nissens.

Obecnie Nissens oferuje szkolenia techniczne w różnych formach, od sesji na żywo po kursy samokształcenia oraz materiały marketingowe w wersji drukowanej i cyfrowej. Wiedza Nissens może być przekazywana w 15 językach przez 25 trenerów technicznych dostępnych na całym świecie.

Więcej informacji na temat platformy szkoleniowej Nissens Training Concept można znaleźć na stronie https://showroom.nissens.com/pl/ntc/

Czy wiesz jak serwisować samochodowe pompy ciepła?
Odwiedź portal ekspertów Nissens i dowiedz się dlaczego warto i jak zdobyć wiedzę w zakresie serwisowania pompy ciepła. Firma Nissens udostępnia darmowe szkolenie video online, które pokazuje krok po kroku bardzo zaawansowaną naprawę Toyoty Prius PHV. Serwis zaczyna się od odpowiednich procedur przygotowawczych dla pojazdów z obwodami wysokiego napięcia.Udokumentowana w kursie naprawa obejmuje m.in. diagnostykę układu, wymianę sprężarki klimatyzacji, skraplacza oraz kompleksowe płukanie całego układu wraz z zaworami elektromagnetycznymi przy użyciu jednej z najbardziej skutecznych metod płukania na rynku.

UWAGA!
Na portal ekspertów oraz specjalnym klipem video do kursu zaprasza znana osobowość z polskiego sektora warsztatów niezależnych, Pan Adam Klimek.
Więcej informacji pod linkiem.

Artykuł sponsorowany Nissens