M-TECH wprowadza do oferty nowe serie LED SETów

25 stycznia 2022, 20:42

Miniony 2021 był rokiem premiery serii LSPRO. Idąc za ciosem oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma M-TECH wprowadza do swojej oferty 3 zupełnie nowe serie produktów w kategorii zestawów przeznaczonych do konwersji tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie w technologii LED.

Niesłabnące zainteresowanie tego typu oświetleniem sprawia, iż niezbędne jest ich ciągłe rozwijanie i udoskonalanie. Rynek automotive w obecnej chwili jest bardzo mocno skupiony na rozwoju produktów z gamy LED set. Eksperci działu R&D firmy M-TECH są tego świadomi, czego efektem są nowe modele w ofercie firmy.

Przy wyborze LED setów istotnym jest, by zwrócić uwagę na rozmieszczenie samej diody – czy umieszczona jest w miejscu zbliżonym do tego, gdzie w tradycyjnej żarówce występuje włókno wolframowe (tzw. skrętka). Umieszczenie diod nadmiernie z przodu bądź z tyłu sprawi, że strumień świetlny nie będzie w pełni skierowany na drogę. Za duża powierzchnia diody nie jest atutem produktów z tego segmentu, gdyż takie rozwiązanie sprawia, że strumień świetlny jest mocniejszy, jednakże mniej efektywny. Choć pozornie wydawałoby się, że jest inaczej. Tylko niewielka część wychodzącego z reflektora światła pada przed samochód czyli w miejsce, gdzie strumień świetlny powinien być najmocniejszy i najbardziej efektywny.

Doświadczenie w segmencie oświetlenia samochodowego zaowocowały pojawieniem się serii LSF, LSG oraz LSAL w ofercie firmy M-TECH.

Seria LSAL

Seria LSAL to innowacyjna linia żarówek w ofercie firmy M-TECH. Najważniejszą jej cechą jest kompaktowa konstrukcja, która nie posiada tradycyjnej wiązki wychodzącej z „żarówki” oraz nie wymaga podłączania dodatkowych modułów. Jej zadaniem jest maksymalne konstrukcyjne upodobnienie się do tradycyjnej żarówki halogenowej. Z tych względów takie rozwiązania funkcjonują na rynku pod nazwą „All In One”.

Wszystkie produkty zostały wyposażone w diody wykonane w nowoczesnej technologii LED CSP, która charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością z 1W (ilość lumenów z 1W). Niewielkie rozmiary oraz podstawa zintegrowana z aluminiowym korpusem ułatwiają montaż nawet tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć jest odpinany kołnierz, który pozwala na zminimalizowanie kłopotów z zamontowaniem zestawu. Seria LSAL jest kompatybilna z instalacjami 12V oraz 24V, a temperatura barwowa światła to max. 6500K. Żarówki zostały wyposażone w aktywny rodzaj chłodzenia, co dodatkowo wpływa na żywotność produktu.

Seria LSF i LSG

W serii LSF i LSG zastosowano system aktywnego chłodzenia FrontAir. W znaczny sposób udało się zmniejszyć rozmiary komponentów zestawu odpowiadającego za chłodzenie (tzw. wiatraczek), co bezpośrednio przekłada się na łatwość montażu. Technologia FrontAir dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji korpusu „żarówki” pozwala na skierowanie bezpośrednio na diodę ok 10-15% chłodzonego powietrza. Zwiększa to zdecydowanie żywotność całego zestawu. W produktach serii LSF i LSG, podobnie jak w serii LSAL, użyto diody koreańskiej produkcji. Dodatkowo posiadają one wbudowane przetworniczki, które stanowią element systemu podwójnej kontroli przed przegrzaniem. Obie serie są kompatybilne z instalacjami 12/24V, a temperatura barwowa światła to max. 6500K.

Zaprezentowane nowości uzupełniają asortyment segmentu LED SET w ofercie firmy M-TECH. Użyte materiały, zastosowane technologie i rozwiązania sprawiają, iż niezależnie czy wybierzemy serię LSAL, LSF czy LSG otrzymujemy gwarancję produktu bardzo wysokiej jakości.

Modele dostępne w obrębie każdej serii zestawów LED to H1, H11, H4, H7, HB3, HB4.

*Opisane produkty nie posiadają homologacji drogowej, tym samym nie można ich stosować na drogach publicznych na terenie Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!