Antysmogowe filtry kabinowe Bosch FILTER+

1 grudnia 2021, 23:09

Stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest wyższe wewnątrz samochodu niż na zewnątrz – dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów kabinowych wysokiej jakości. Filtry Bosch FILTER+ zatrzymują do 99% niebezpiecznego pyłu PM 2,5.

Filtr kabinowy Bosch FILTER+ chroni przed wnikaniem do auta alergenów i cząstek pyłu zawieszonego PM 2,5.

Filtry kabinowe FILTER+ chronią przed:

  1. Smogiem i pyłem

Smog to duży problem, szczególnie w zimne, bezwietrzne dni. Za jedno z bardziej szkodliwych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu uważa się pył zawieszony PM 2,5. To cząstki stałe o średnicy mniejszej niż 2,5 μm – tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Smog przyczynia się do rozwoju chorób płuc, astmy i alergii. Jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i osób z chorobami układu oddechowego.

  1. Alergenami

Reakcje alergiczne są szczególnie uciążliwe podczas prowadzenia samochodu. Łzawienie z oczu znacznie ogranicza widoczność, natomiast w momencie kichnięcia tracimy na kilka sekund kontrolę nad sytuacją na drodze. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego.

  1. Bakteriami

Bakterie są to żywe organizmy wywołujące choroby, takie jak przeziębienie lub grypa. Mogą one również powodować pogorszenie objawów alergii i astmy. Ważne jest stosowanie filtrów wysokiej jakości. Filtr kabinowy Bosch FILTER+ chroni przed alergenami tak samo skutecznie, jak porównywalne filtry montowane fabrycznie. Dodatkowo chroni przed pyłem zawieszonym PM 2,5 skuteczniej iż porównywalne filtry producentów oryginalnego wyposażenia.

BUDOWA FILTER+

Filtry kabinowe Boscha FILTER+ składają się z czterech warstw:

▶ warstwa antybakteryjna – zawiera jony srebra, zatrzymuje i unieszkodliwia wszelkie bakterie;

▶ warstwa węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy;

▶ mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują do 99% cząstek stałych PM 2,5 wchodzące w skład smogu, a dodatkowo pyłki i alergeny;

▶ włóknina nośna – zapewnia wytrzymałość filtra.

KIEDY WYMIENIĆ FILTR

Jesienią trwa kampania reklamująca filtry kabinowe Bosch FILTER+. Jej celem jest budowanie wśród kierowców świadomości, jak ważna jest regularna wymiana filtra kabinowego dla zdrowia i komfortu pasażerów – należy to robić po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku.

Więcej na filtrybosch.pl lub na kanale Youtube Bosch Automotive Polska: https://www.youtube.com/watch?v=58yaCoCXu-4

Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!