Lynk & Co wybiera Castrol

17 listopada 2021, 5:00

Lynk & Co podpisała pięcioletnią umowę z Castrol na dostarczanie środków smarnych na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność w całej Europie.

Olej Castrol EDGE Professional V 0W-20 będzie stosowany podczas regularnych przeglądów i prac konserwacyjnych w pojazdach Lynk & Co.

Lynk & Co oferuje oparte na członkostwie rozwiązania w zakresie mobilności w swojej pierwszej grupie rynków w Europie, między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Holandii i we Włoszech.

Olej Castrol EDGE Professional wykorzystuje technologię Fluid TITANIUM, dzięki której fizycznie zmienia swoją strukturę — staje się mocniejszy w miejscach pod obciążeniem, zachowując dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszając tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego bardziej płynnego stanu.

Pierwszy samochód Lynk & Co, 01 SUV, jest napędzany przez ekonomiczne hybrydowe układy napędowe (HEV) oraz układy hybrydowe typu plug-in (PHEV). Produkty Castrol EDGE Professional, z których będzie korzystać firma Lynk & Co, były pierwszymi środkami smarnymi na świecie, które uzyskały certyfikat CO2 neutral zgodnie z międzynarodową normą PAS2060.

Marka Castrol wdrożyła niedawno własną strategię zrównoważonego rozwoju, czyli ścieżkę Castrol PATH360, której celem jest zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości. W celu zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego w trakcie cyklu życia produktów Castrol współpracuje również z dostawcami, pozyskując surowce o niższej emisji dwutlenku węgla, zmniejszając ilość opakowań i współpracując z partnerami, tak aby wpływać na to, co dzieje się z produktami, gdy klienci przestaną ich używać.

Umowa Castrol na dostawę środków smarnych obejmuje możliwość wspierania planów ekspansji rynkowej firmy Lynk & Co w nadchodzących latach.

Produkty Castrol neutralne pod względem emisji CO2 są poddawane wiarygodnemu procesowi, w którym niezależne strony trzecie mierzą emisję od produkcji do utylizacji zgodnie z protokołem w zakresie emisji gazów cieplarnianych i potwierdzają neutralność węglową według normy PAS 2060. W 2014 roku marka Castrol wprowadziła na rynek pierwszy na świecie neutralny pod względem emisji CO2 olej silnikowy — Castrol PROFESSIONAL. Od tamtej pory zneutralizowaliśmy 3,3 mln ton CO2e (ekwiwalent emisji dwutlenku węgla) dzięki tym zmianom oraz innym produktom i usługom.

W 2021 r. Castrol zamierza zneutralizować 1,3 mln ton CO2e dzięki wysokiej jakości programom bp Target Neutral. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.castrol.com/cneutral

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Normalny, 18 listopada 2021, 18:58 0 0

Zwariowali z tym CO2 mydlą ludziom oczy a sami nie liczą się z niczym.
tylko castrol może nas uratować

Odpowiedz