Pirelli wprowadza nowe opony zimowe Cinturato Winter 2

2 listopada 2021, 15:41

Pirelli wprowadza do sprzedaży Cinturato Winter 2: nowe opony zimowe do samochodów średniej wielkości i crossoverów. Jest to debiut kilku ważnych technologii opracowanych przez włoską firmę. Wśród nich warto wymienić zwłaszcza lamele, które w miarę eksploatacji wydłużają się, chwytając więcej śniegu i zapewniając lepszą przyczepność.

W dniu wprowadzenia na rynek opony Cinturato Winter 2 są dostępne w 36 rozmiarach, od 16 do 20 cali. Opony pozwalają lepiej kontrolować pojazd na ośnieżonej i mokrej jezdni, jednocześnie podnosząc komfort jazdy. Cinturato Winter 2 zapewniają skuteczność w każdych warunkach zimowych, co udowodniło niemieckie stowarzyszenie badawcze TÜV SÜD, które przyznało nowym oponom Pirelli swój certyfikat.

Nowe opony Pirelli posiadają innowacyjne, zmieniające kształt lamele, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy w śniegu, deszczu i innych zimowych warunkach, a także na śliskich i suchych nawierzchniach w chłodne dni. Dzięki swojej trójwymiarowej konstrukcji, lamele wydłużają się w miarę zużywania się gumy, przechodząc z linii ciągłej w zygzakowatą. W ten sposób wzrasta ich łączna powierzchnia i wydajność, nawet gdy są częściowo zużyte. W rezultacie, przebiegi opon Cinturato Winter 2 są dłuższe w porównaniu do poprzedników. Lamele o łącznej długości około 43 metrów poprawiają przyczepność na ośnieżonych nawierzchniach, gwarantując lepsze trzymanie się drogi o 30% w porównaniu do modelu SottoZero 3.

Nowe opony Cinturato Winter 2 pozwalają na pokonanie większej liczby kilometrów, niż poprzednie generacje opon zimowych Pirelli, dzięki nowemu materiałowi, bieżnikowi oraz konstrukcji. Innowacyjny materiał, z którego wykonane są Cinturato Winter 2, został opracowany w oparciu o płynne polimery, poprawiające skuteczność na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, przy użyciu opatentowanej metody mieszania mieszanki. Metoda ta pozwala uzyskać maksymalną jednorodność składników materiału, która z kolei przekłada się na wyższą i trwalszą skuteczność opony na ośnieżonej i mokrej jezdni.

Firma poświęciła szczególną uwagę kwestiom ochrony środowiska, zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia szkodliwych emisji. Cinturato Winter 2 mają niższy opór toczenia w porównaniu do swojego poprzednika, klasyfikowany w kategorii B i C według europejskiego systemu znakowania opon. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika opony Cinturato Winter 2 gwarantują niską emisję hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga, podwyższając komfort jazdy. Jest to korzystne dla środowiska i plasuje nowe opony w kategorii A i B według europejskiego systemu znakowania opon.

Specjalna konstrukcja bieżnika została opracowana w oparciu o wirtualny proces rozwoju, którego celem była optymalizacja ciśnienia na obszarze kontaktu opony z podłożem. Prace rozpoczęły się od zaprojektowania żłobień skutecznie odprowadzających wodę, pozwalających utrzymać kontrolę nad pojazdem nawet w warunkach aquaplaningu, a następnie przeszły do określenia kształtu i umiejscowienia rowków zapewniających maksymalną przyczepność na śniegu.

Opony Cinturato Winter 2 w niektórych rozmiarach są wyposażone w technologię samouszczelniającą Pirelli Seal Inside, która gwarantuje większe bezpieczeństwo. Dzięki niej kierowca może kontynuować jazdę, jeżeli otwór po uszkodzeniu jest nie większy niż 4 mm. Specjalne szczeliwo wewnątrz opony przywiera do obcego elementu natychmiast po przebiciu opony, zapobiegając uciekaniu powietrza i utracie ciśnienia. Po usunięciu obiektu to samo szczeliwo zalepia powstały otwór.

Dla samochodów elektrycznych i hybrydowych dostępne są, w wybranych rozmiarach, opony Cinturato Winter 2 z oznaczeniem Elect. Oferowany pakiet technologii oraz materiał, konstrukcja i bieżnik opon gwarantują niski opór toczenia i maksymalizację zasięgu baterii. Ponadto ciche i komfortowe samochody elektryczne cechują się niższą emisją hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga oraz natychmiastową przyczepnością, zapewniającą moc i moment obrotowy charakterystyczne dla silników elektrycznych, nawet na niskich obrotach.

Nowe opony Cinturato Winter 2 zastąpią pierwszą generację opon zimowych Cinturato Winter w rozmiarach od 16 do 18 cali, a także opony SottoZero 3. Te ostatnie są uzupełnieniem P Zero Winter – opon zimowych Pirelli przeznaczonych dla samochodów o większej mocy w rozmiarach powyżej 18 cali, wprowadzonych zeszłej zimy. Pojawienie się w sprzedaży opon Cinturato Winter 2 stanowi zwieńczenie procesu odświeżenia rodziny Cinturato, który rozpoczął się od prezentacji opon letnich Cinturato P7 w 2020 roku i obejmował wprowadzenie nowych opon Cinturato All Season SF2 na początku bieżącego roku.

Znak osiągów opon TÜV SÜD jest znakiem doskonałości i pewności przy zakupie opony. Certyfikat Performance Mark nr Z2 082041 0003 Rev. 00 został uzyskany dzięki spełnieniu podstawowych wymagań technicznych niezależnej jednostki certyfikującej TÜV SÜD po testach przeprowadzonych w kwietniu 2021 roku na oponach o rozmiarze 205/55 R16 91H. Więcej informacji na stronie http://www.pirelli.com/tuvcinturatowinter2. Nr raportu z badań: 713212452. Ważny do: 2026-05-05.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!