Akademia Quartz – szkolenie dla uczniów

26 października 2021, 21:01

Około 70 uczniów na sali, pełne skupienie i chęć uczestnictwa w zajęciach. Taka atmosfera panowała na pierwszych zajęciach Akademii Quartz.

Doskonale wszystkim znani z TVN Turbo – Adam Klimek i Patryk Mikiciuk, wraz z działem technicznym TotalEnergies, stworzyli szkolenie dające możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy na temat właściwości i funkcji olejów silnikowych. Poruszone zostały aspekty wydajności środków smarnych oraz ich wpływu na działanie pozostałych podzespołów samochodu.

Jako pierwsi skorzystać z tego mogli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Wykłady poprowadził najpopularniejszy mechanik w Polsce – Adam Klimek, którego wspierał Kierownik działu technicznego TotalEnergies Marketing Polska – Andrzej Husiatyński. Eksperci nie mieli problemów z tym, by skupić uwagę słuchaczy i wciągnąć ich w nietypowe zajęcia, łączące wykłady z interaktywnym testem wiedzy.

Akademia Quartz to nie tylko wiedza, ale także nowoczesne sposoby jej przekazywania. Prowadzący uzupełniali swoje wypowiedzi krótkimi filmami instruktażowymi z Patrykiem Mikiciukiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych. Uczniowie na bieżąco udzielali odpowiedzi na pytania. Automatycznie zapisywała się zarówno ich poprawność, jak też czas reakcji. Najlepsza piątka uczniów otrzymała atrakcyjne nagrody.

– Cieszę się, że mogę prowadzić te zajęcia i być żywym dowodem na to, że chcieć to móc. To wspaniale, że razem z TotalEnergies możemy dzielić się z młodym pokoleniem nie tyko wiedzą, ale także zarażać pasją do motoryzacji. powiedział Adam Klimek, Team TotalEnergies.

– Jesteśmy jak najbardziej otwarci na atrakcyjne formy uzupełniające tradycyjną naukę. Spotyka się to z odpowiednim odzewem – widzimy uczniów, którzy dostrzegają w tym pewną szansę na rozwój zawodowy i lepiej przykładają się do nauki. W każdym roku bramy naszej szkoły opuszcza od 100 do 150 absolwentów, którzy zasilają rynek pracy jako wykwalifikowani fachowcy. Zajęcia prowadzone przez firmy motoryzacyjne są cennym uzupełnieniem programu nauczania. My, jako szkoła, chcemy przekazać solidne podstawy. Specjalizację pozostawiamy potencjalnym, przyszłym pracodawcom – wyjaśnia Piotr Zając, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wawrzyniecc, 1 listopada 2021, 18:06 0 0

Przy takiej liczbie uczniów lepsze efekty dają szkolenia zdalne przez internet.
Wówczas słuchają i uczą się głównie uczniowie zainteresowani zdobyciem konkretnej wiedzy.

Odpowiedz