Brembo pokazało układ hamulcowy zintegrowany z AI

, 25 października 2021, 12:59

Brembo przedstawiło Sensify, inteligentny układ hamulcowy, w którym oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zintegrowano z elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

Sensify łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym w każdym z kół z osobna.

Dzięki Sensify układ jest spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń. Sensify oferuje producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym – od samochodów sportowych po miejskie, a także użytkowe.

Nowy układ hamulcowy Brembo Sensify powinien pojawić się na rynku na początku 2024 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!