Konkurs HEPU Germany – wyniki

22 października 2021, 10:50

Wiemy już, do kogo trafią zestawy nagród na jesienno-zimowe ochłodzenie. Przedstawiamy listę zwycięzców konkursu, którego patronem została firma HEPU Germany.

Paskowy układ napędu rozrządu bardzo często napędza również pompę cieczy. Może się okazać, że to właśnie ona okaże się najsłabszym elementem, a może też się zdarzyć, że źródłem niespodziewanych kłopotów będą zanieczyszczenia krążące w niewymienionym płynie, lub niewypłukanym układzie chłodzenia, o czym pisaliśmy tutaj.

Dlaczego? Wiedza o układach chłodzenia jest często bagatelizowana, dlatego szukaliśmy ekspertów, których nagrodzimy zestawami na jesienno-zimowe ochłodzenie.

Pytanie konkursowe brzmiało:

Napisz – w maksymalnie 3 zdaniach – czy i jak pompa wody lub krążący w układzie płyn może wpłynąć na uszkodzenie układu rozrządu?

Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi, konkursowe jury złożone z przedstawicieli redakcji oraz firmy HEPU Germany, wybrało trzy najciekawsze. Ich autorzy otrzymają nagrody.

Każdy zwycięzca otrzyma jeden z trzech zestawów na jesienno-zimowe ochłodzenie, a w każdym z nich:

  • idealna na jesień lub lekką zimę, czarna, lekka, składana do woreczka, ciepła, pikowana kurtka z kapturem i kieszeniami na zamek (do wyboru: S, M, L, XL, XXL),
  • jesienno-zimowe skarpetki KEEP COOL & KEEP WARM (jeden rozmiar).
  • kubek mechanika na rozgrzewającą kawkę lub herbatkę.

Lista zwycięzców:

  • Leszek Antoniak
  • Łukasz Kwoczała
  • Paweł Wiśniewski

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną wysłane pocztą.

Konkurs trwał od 14 do 20 października 2021r. Nagrody zostaną wysłane niezwłocznie po otrzymaniu rozmiaru kurtki i adresu dostawy.

Zapoznaj się z regulaminem >>

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

urszula.mroz@vp.pl, 14 października 2021, 11:46 0 0

Układ rozrządu może ulec zmiszczeniu poprzez wysuszone ścianki z powodu braku plynu

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2021, 15:12 2 0

jakie ścianki?

Odpowiedz

serwisik, 15 października 2021, 17:05 5 -1

Oj tam oj tam nie wnikaj tak przetłumaczył tłumacz google i tyle. A pewnie chodziło o to że: mechanik robił rozrząd i miał sucho w nosie i kichał jak to mówią nie na wodę bo to był piątek i miał już brak płynu w organizmie i mu się ręka omskła i przestawił się rozrząd i nie zauważył tego i uległ zniszczeniu ot i cała historyja. Czy już wygrałem bo chciałbym skarpetki tylko dwa rozmiary bo mam jedną stopę większą a właściwie szerszą bo to też było w piątek i kichając opuściłem sobie samochód na stopę i teraz mam szerszą jedną i nie mogę pływać na basenie bo się kręcę w kółko bo ta jedna szersza stopa jak płetwa skręca mnie ciągle w lewo.

Odpowiedz

Lucas, 17 października 2021, 0:06 0 0

Układ chłodzenia jest jednym z najważniejszych układów w samochodzie, utrzymującym temperaturę silnika na odpowiednim poziomie. Jego efektywność uzależniona jest od sprawności i jakości wielu elementów, np. termostatu, chłodnicy, wentylatora, płynu chłodzącego czy pompy wody. Ten ostatni element zapewnia stały obieg cieczy chłodzącej w układzie pod odpowiednim ciśnieniem. Brak właściwego obiegu cieczy w krótkim czasie powoduje wzrost temperatury silnika, a w dalszej konsekwencji – nawet jego zatarcie.

Odpowiedz

Redakcja, 18 października 2021, 8:31 3 0

Szanowni Państwo,
Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@motofocus.pl

Odpowiedz

liquid, 24 października 2021, 20:35 6 0

Droga redakcja, to są dwa konkursy w jednym, takie kombo : konkurs reklamodawcy i przy okazji konkurs na głąba. Jak widać zainteresowanie tym drugim nie maleje! Niektórzy nawet podnoszą poprzeczkę i udzielają odpowiedzi pod wynikami...

Odpowiedz

Marta, 17 października 2021, 9:40 5 0

Świetny konkurs, świetne nagrody :) tak trzymajcie MOTOFOCUS ;)

Odpowiedz

Marian, 20 października 2021, 5:34 0 -1

Przy wymianie rozrządu jeśli założymy pompę tanią i nieznanego producenta zamiast kompletny zestaw HEPU oraz gdy nie wyczyścimy układu chłodzenia narazimy się na dodatkowe koszty oraz niepotrzebne nerwy spowodowane awarią rozrządu MARIAN KWIOTEK

Odpowiedz

look, 22 października 2021, 12:24 2 0

Tak, doczekaliśmy się dzbanów w odpowiedziami w komentarzach pod WYNIKAMI konkursu

Odpowiedz