Regenerowane zaciski hamulcowe: przyjazne dla środowiska i przystępne cenowo rozwiązanie dla rynku wtórnego

, 5 października 2021, 15:00

Jako dostawca układów hamulcowych dla producentów samochodów najwyższej klasy, Brembo słynnie z sukcesów w sportach motorowych i ze swoich ekologicznych rozwiązań. Firma oferuje również na rynek wtórny produkty dla prawie wszystkich typów pojazdów, a szeroki asortyment części zamiennych obejmuje m.in. regenerowane zaciski. To przyjazne dla środowiska i przystępne cenowo rozwiązanie polega na recyklingu korpusów zacisków i wymianie elementów nienadających się do ponownego użycia.

Odnowiony zamiennik jakości Brembo

Linia produktów regenerowanych pokrywa 95% parku samochodowego – to ponad 4 tys. referencji do ok. 2 tys. modeli od 55 producentów. Produkcja tego typu części polega na recyklingu zużytych lub uszkodzonych zacisków hamulcowych, bez wpływu na ich jakość. Oferta Brembo dla rynku wtórnego, w tym regenerowanych zacisków, spełnia te same rygorystyczne normy trwałości i bezpieczeństwa, co ich odpowiedniki na pierwszy montaż.

Proces regeneracji obejmuje testowanie i czyszczenie zacisku, pełną wymianę wszystkich komponentów nienadających się do regeneracji na nowe i nałożenie powłoki odpornej na korozję.

Podczas kontroli zaciski są oznaczone nacięciem, które wskazuje na to, że zostały one poddane recyklingowi i w przyszłości nie będą ponownie regenerowane. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że zaciski mają jakość odpowiadającą fabrycznie nowym produktom oraz otrzymują gwarancję na ich użytkowanie.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Oprócz niezawodności i przystępnej ceny, regenerowane zaciski Brembo są także przyjazne dla środowiska, co jest zgodne z zaangażowaniem firmy w zrównoważony rozwój. Strategia ta jest realizowana poprzez produkcję układów hamulcowych i komponentów, które zachowują dotychczasową estetykę, ale generują mniej zanieczyszczeń.

Wybór regenerowanych zacisków jako zamiennika przyczynia się również do zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych. Co więcej, proces recyklingu jest mniej energochłonny niż produkcja nowych zacisków, dzięki ponownemu wykorzystaniu niektórych komponentów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać zutylizowane.

Nowoczesne i bezpieczniejsze opakowania

Brembo już od kilku lat posiada w swojej ofercie Aftermarket zaciski z recyklingu, a teraz są one dostępne na rynku w nowych opakowaniach. Pudełko zostało zaprojektowane w praktyczny sposób i dodatkowo zabezpieczone specjalnym klejem, aby jego zawartość nie mogła zostać naruszona przed zakupem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!