ProfiAuto w Koninie

30 września 2021, 14:53

Sieć ProfiAuto powiększyła się o kolejnego partnera – sklep Brems w Koninie. Według przedstawicieli marki, trend w kierunku tworzenia warsztatów, sklepów i hurtowni motoryzacyjnych w mniejszych miastach będzie w najbliższych miesiącach przybierał na sile.

Obserwując aktualną sytuację eksperci branżowi wskazują, że pandemia jedynie wzmogła zainteresowanie zakładaniem biznesów w branży aftermarketowej. Szczególnie teraz Polacy częściej decydują się na zakup samochodów używanych, gdyż zarówno czas oczekiwania na pojazdy nowe (m.in. ze względu na kryzys w dostawach półprzewodników), jak i ich ceny skutecznie odstraszają klientów od odwiedzin w salonach. To zaś wzmaga ruch na rynku zamienników i części oryginalnych producentów.

– Niedawne otwarcie sklepu naszego nowego partnera – ProfiAuto Brems w Koninie, dobrze obrazuje potrzeby, jakie stawia obecnie przed branżą aftermarketową polski użytkownik samochodu. Sądzimy, że duże sklepy i hurtownie będą już nie tylko domeną największych miast, ale także mniejszych ośrodków. Szczególnie w kontekście obecnej sytuacji na rynku popyt na części będzie naturalnie się zwiększał. Z perspektywy nas, jako właścicieli sieci, to z kolei sprawia, że tworzenie profesjonalnych narzędzi wspomagających zarządzanie tymi firmami jest podstawą rozwoju zarówno ProfiAuto, jak i naszych Partnerów. Członkostwo daje bowiem realne wsparcie w postaci oprogramowania, marketingu czy wyposażenia, które zwiększa bieżące obroty, a ponadto daje możliwość rozbudowania firmy w przyszłości – mówi Adam Kapek, wiceprezes zarządu Moto-Profil.

– Zdecydowaliśmy się na członkostwo w ProfiAuto, bo wiemy, że to sieć, która ma za sobą mocną markę i daje duże wsparcie szczególnie dla takich firm, jak nasza. Dla nowego biznesu w tej branży liczy się przede wszystkim dobry start i mamy świadomość, że dobre „pierwsze wrażenie” możemy zrobić tylko raz. Analizując pakiet korzyści, jakie daje ProfiAuto stwierdziliśmy, że zostanie partnerem sieci to dla nas najlepsza pozycja wyjściowa zarówno na początku działalności, jak i pod kątem dalekosiężnych planów rozwoju – mówi Krzysztof Adamczyk, właściciel sklepu ProfiAuto Brems w Koninie.

Obecnie na terenie Polski, Czech i Słowacji działa niemal 2200 warsztatów oraz ponad 250 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych ProfiAuto.

Partnerami otwarcia sklepu Brems byli: ProfiPower, ENI, ATE, Brembo, Delphi, Denso, DRiV, Monroe, Energy, HELLA, Febi Bilstein, MANN-FILTER, Valeo, Varta.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 1 października 2021, 14:09 0 -2

Mają rozmach .....

Odpowiedz

Anonim, 1 października 2021, 15:06 2 -2

puszczą go z torbami. albo on ich jak we Wrocku

Odpowiedz

Anonim, 1 października 2021, 18:03 1 -3

Oj odwazny czlowiek , pewno lubi jak jest pouczany.

Odpowiedz

Blacha, 2 października 2021, 20:10 4 0

Super Krzysztof! Powodzenia

Odpowiedz