Mechanik Roku 2005

1 grudnia 2004, 0:00

Już wkrótce wystartuje trzecia edycja konkursu o tytuł Mechanika Roku. To największa tego rodzaju impreza, która promuje najlepszych mechaników oraz popularyzuje w tym środowisku wiedzę i umiejętności fachowe. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział prawie tysiąc mechaników. Organizatorem konkursu jest firma Fota S.A.
Konkurs o tytuł Mechanika Roku ma ogólnopolski zasięg i charakter otwarty, tj. mogą w nim brać udział wszyscy mechanicy samochodowi pracujący w tym zawodzie w Polsce. Rywalizacja przebiega w trzech etapach. Pierwszy z nich to sprawdzian wiedzy ogólnej niezbędnej każdemu mechanikowi. Uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania zawarte w specjalnym folderze, kolportowanym przez specjalistyczną prasę motoryzacyjną (patronów imprezy). Folder będzie także dostępny w oddziałach Foty, a pytania znajdą się na stronie internetowej http://www.liderserwis.pl/konkurs.php już 3 grudnia bieżącego roku. Za każdą prawidłowo zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzyma określoną ilość punktów.
Dwustu najlepszych uczestników I etapu spotka się w półfinale, gdzie będą rozwiązywać test wielokrotnego wyboru (każde konkursowe pytanie może mieć więcej niż jedną prawidłową odpowiedź). Tradycyjnie już półfinał zostanie przeprowadzony na Politechnice Łódzkiej. Odbędzie się on w lutym przyszłego roku.
Finał konkursu o tytuł Mechanika Roku zostanie rozegrany w marcu w salach wykładowych i warsztatach Akademii Technicznej Lider Serwis w Łodzi. Weźmie w nim udział piętnastu mechaników, którzy w półfinale osiągną najlepsze wyniki. Finaliści będą rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne.
Zwycięzca konkursu zdobędzie prestiżowy tytuł Mechanika Roku 2005 i atrakcyjne nagrody. Przed dwoma laty jedną z nagród dla zdobywcy tytułu Tomasza Twardowskiego była wycieczka na wyścig Formuły 1 rozgrywany na torze Nurnburgring. A Marcin Niwisiewicz – zwycięzca w roku 2004, otrzymał nagrody o łącznej wartości 55 tysięcy złotych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!