Nowy dyrektor działu Automotive Aftermarket w MANN + HUMMEL

17 sierpnia 2021, 9:47

MANN + HUMMEL, koncern specjalizujący się w produkcji filtrów dla motoryzacji i przemysłu, ma nowego dyrektora generalnego działu Automotive Aftermarket. Został nim Stefan Tolle, poprzednio związany z firmą Bosch.

Stefan Tolle przejął funkcję prezesa i dyrektora generalnego Automotive Aftermarket w MANN + HUMMEL ze skutkiem natychmiastowym. 57-latek zastępuje Kurka Wilksa, który pełnił tę funkcję tymczasowo.

Cieszymy się, że mamy w swoich szeregach Stefana Tolle, doświadczonego menedżera i prawdziwego konesera motoryzacyjnego rynku części zamiennych. Jestem przekonany, że jest odpowiednią osobą do dalszego wzmacniania naszej działalności na rynku wtórnym i dostosowywania jej do przyszłości. – powiedział Kurk Wilks.

Tolle pracował dla koncernu Bosch na różnych stanowiskach przez ponad trzy dekady, w tym wiele lat na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Ostatnio był dyrektorem generalnym Syntegon Cartoning – Track & Trace GmbH, firmy wydzielonej ze spółki Bosch Packaging Technology.

– Po prostu lubię niezależny rynek części i nie mogę się doczekać nowego wyzwania w nowym zespole – powiedział Tolle. – Wiem, że MANN + HUMMEL jest bardzo dobrze przygotowany do nadchodzących wyzwań: silne marki, świetna dystrybucja, pozycja światowego lidera w wielu obszarach – to świetna podstawa! – dodaje nowy dyrektor.

Firma MANN + HUMMEL liczy, że pod przewodnictwem Tolle, jej dział Aftermarket z sukcesem zmierzy się z wyzwaniami, takimi jak konsolidacja rynku, stale rosnące znaczenie cyfryzacji i e-commerce, nowe potrzeby klientów oraz obecnie silnie zmieniające się warunki ramowe globalnego rozwoju gospodarczego.

Stefan Tolle studiował inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie w Stuttgarcie i Uniwersytecie Stanowym w Oregonie i ukończył je w 1990 roku. Posiada również dyplom MBA Uniwersytetu St. Thomas w USA. W 1991 roku rozpoczął karierę zawodową jako praktykant zarządzania w firmie Bosch. Następnie zajmował różne stanowiska m.in. w Bosch Packaging Technology i Bosch Automotive Aftermarket. Pracował w USA oraz w Niemczech. Stefan Tolle jest żonaty i ma dwoje dorosłych dzieci.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!