Goodyear wprowadza oponę UltraGrip Performance+ SUV

12 sierpnia 2021, 14:02

Goodyear wprowadza do oferty oponę UltraGrip Performance+ SUV przeznaczoną dla rozwijającego się rynku samochodów sportowo-użytkowych (SUV) i crossoverów. Ten nowy zaawansowany technologicznie model zimowy oferuje zwiększoną wszechstronność i bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

 

Rynek opon zimowych dla SUV-ów klasy premium jest jednym z najszybciej rozwijających się w branży oponiarskiej. Kierowcy doceniający wszechstronność SUV-a szukają opon, które spełnią ich oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa i pewnej trakcji. W rezultacie jest to rynek rozwijający się ze wzrostem 8% w ciągu ostatniej dekady. Segment SUV-ów zmierza również w kierunku większych rozmiarów felg. Przewiduje się, że w latach 2019-2024 sprzedaż opon na obręcze o średnicy powyżej 19 cali wzrośnie o 8%.

Branża oponiarska coraz bardziej koncentruje się na tych obszarach rynku, które charakteryzują się wysoką wartością i dużym popytem. Goodyear opracował pakiet technologii, dzięki którym opona UltraGrip Performance+ SUV ma szansę objąć wysoką pozycję na rynku. Goodyear UltraGrip Performance+ SUV oferuje o 13% dłuższy przebieg i lepsze osiągi we wszystkich warunkach zimowych.

– UltraGrip Performance+ SUV łączy nasze wielokrotnie nagradzane technologie zimowe z doświadczeniem w tworzeniu opon spełniających wymagania kierowców samochodów typu SUV, 4×4 i crossover. Wielu użytkowników wybiera tego typu pojazdy z uwagi na ich wszechstronność i poziom bezpieczeństwa. UltraGrip Performance+ SUV spełnia te oczekiwania i sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach zimowych – mówi Laurent Colantonio, regionalny dyrektor ds. technologii w pionie opon osobowych Goodyear w regionie EMEA.

Nowy model jest dostępny w 33 jednostkach asortymentowych w rozmiarach od 16″ do 20″ i pasuje do szerokiej gamy SUV-ów i crossoverów, od kompaktowych pojazdów miejskich po duże samochody 4×4 klasy premium.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!