Brembo otwiera pierwsze centrum kompetencji w Dolinie Krzemowej

21 lipca 2021, 13:26

Brembo zapowiada otwarcie swojego pierwszego centrum kompetencji, z siedzibą w Dolinie Krzemowej w Kalifornii (USA). Centrum będzie działać pod nazwą Brembo Inspiration Lab jako eksperymentalne laboratorium skupiające się głównie na rozwoju wiedzy z zakresu oprogramowania, data science oraz sztucznej inteligencji.

Otwarcie centrum kompetencji Grupy stanowi dla Brembo kolejny krok w budowaniu pozycji firmy jako liczącego się dostawcy rozwiązań, a także przyspieszy jej proces cyfryzacji, co jest jednym z celów strategicznej wizji „Turning Energy into Inspiration”, którą przedstawił we wrześniu 2020 roku Daniele Schillaci, CEO Brembo.

– Jesteśmy dumni z faktu, że możemy otworzyć pierwsze centrum kompetencji Brembo w samym sercu Doliny Krzemowej. Inwestujemy w miejscu, które jest symbolem przywództwa w erze cyfrowej, z jasno określonym i ambitnym celem wyjścia naprzeciw znaczącym zmianom zachodzącym w branży motoryzacyjnej” – oświadczył Daniele Schillaci, CEO Brembo.

– Żyjemy w epoce zarządzania danymi i sztucznej inteligencji, co stanowi ogromną szansę dla naszego przyszłego rozwoju i wzmocnienia pozycji technologicznego lidera. Poprzez Brembo Inspiration Lab podejmujemy wyzwanie rozwijania kultury cyfrowej firmy i przybliżania innowacji «Made in Brembo» naszym partnerom – dodaje.

Brembo Inspiration Lab rozpocznie działalność w czwartym kwartale 2021 roku i będzie przyjmowało talenty, przede wszystkim spoza sektora motoryzacyjnego, umożliwiając łączenie różnych doświadczeń, co przyczyni się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań firmy Brembo w dziedzinie układów hamulcowych.

Wraz z otwarciem nowego centrum Brembo rozszerza i rozwija swoją międzynarodową obecność w Ameryce Północnej. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od ponad 30 lat, obecnie posiada zakład produkcyjny w Homer oraz centrum badawczo-rozwojowe w Plymouth, oba w stanie Michigan. Nowe centrum kompetencji będzie również służyło rozwojowi relacji technologicznych i handlowych z klientami w Dolinie Krzemowej.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!