NOCO BOOST X – nowa linia urządzeń rozruchowych na polskim rynku

1 lipca 2021, 9:04

Z początkiem wakacji firma NOCO uzupełnia gamę urządzeń rozruchowych do akumulatorów o linię X. Jej wyróżnikiem jest efektywniejsza bateria, co przekłada się na wyższe wartości użytkowe, nie tylko w sytuacjach awaryjnych.

Amerykańska firma NOCO zadebiutowała na polskim rynku stosunkowo niedawno. W ofercie znajdują się dwie kluczowe gamy produktów – ładowarki do akumulatorów serii Genius i urządzenia rozruchowe popularnie zwane boosterami. To właśnie one zyskują zupełnie nową linię X (extreme power), która będzie sprzedawana niezależnie od obecnych dziś modeli.

Serię NOCO Boost X tworzą cztery urządzenia o symbolach GBX45, GBX55, GBX75 i GBX155. Zastosowanie w nich nowej technologii baterii litowych przełożyło się na wyższe natężenie prądu w momencie rozruchu akumulatora – odpowiednio 1250A, 1750A, 2500A i 4250A. To z kolei ma wpływ na efektywność w odniesieniu do pojemności silnika benzynowego lub wysokoprężnego (6.5/4.0; 7.0/4.5; 8.5/6.5 oraz 10.0/8.0 litra).

Nowością w urządzeniach rozruchowych NOCO Boost X jest USB-C, który służy zarówno za port wejścia, jak i wyjścia. Skraca on czas ładowania baterii litowej, nawet poniżej godziny przy zastosowaniu mocy 60W. Co więcej, nawet przy zerowym stanie już po pięciu minutach od podłączenia do gniazdka 230V można podjąć próbę uruchomienia akumulatora.

Jeśli w czasie minuty nie nastąpi rozruch silnika aktywowana jest nowa funkcja Auto Power Conservation. Urządzenie musi zostać wyłączone i ponownie włączone. To dodatkowe zabezpieczenie utrzymuje sprawność i wydłuża żywotność wbudowanej baterii litowej.

Za pośrednictwem portu USB-C (na zasadzie powerbanku) można też zasilać inne urządzenia elektroniczne jak smartfon, zegarek, kamera sportowa, tablet czy laptop. Praktyczność podnosi drugi port USB-A 2.1. W każdy model NOCO Boost X wbudowano latarkę z wydajnymi diodami LED i kilkoma trybami pracy (w tym S.O.S.).

Uzupełnieniem funkcjonalności urządzeń serii X jest odporna na zabrudzenia, zalanie i uszkodzenia mechaniczne obudowa oraz dodatkowe akcesoria. Wśród nich są – w zależności od modelu – kabel do podłączenia w samochodowym gnieździe 12V oraz adapter z oczkami do mocowania na klemach niektórych typów akumulatorów. W każdym opakowaniu standardem jest kabel z tradycyjnymi zaciskami. Ulepszona funkcja Ultrasafe 2 zapobiega przed iskrzeniem, odwrotną polaryzacją (niewłaściwym podłączeniem biegunów) oraz przegrzaniem.

Urządzenia rozruchowe NOCO Booster X są już dostępne na polskim rynku u wybranych dystrybutorów: Baterie Przemysłowe, Moto-Profil i Profi-System oraz w oficjalnym sklepie marki NOCO na Allegro. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą od 620 do 1740 złotych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!