Michelin wprowadza nowe opony letnie oraz rozszerza ofertę opon całorocznych i do aut o najwyższych osiągach

, 20 kwietnia 2021, 21:41

Jedna z nowości na nadchodzące lato to MICHELIN e.Primacy – innowacyjna i oszczędna opona do aut spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Inna nowość to MICHELIN Pilot Sport EV – pierwsza opona do elektrycznych samochodów sportowych. Michelin oferuje też nowe rozmiary MICHELIN Primacy 4 oraz opon całorocznych MICHELIN CrossClimate+ do aut osobowych i SUV. Na rynek trafią też nowe rozmiary opon do aut o najwyższych osiągach, takich jak MICHELIN PILOT SPORT 4 S, MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R, MICHELIN Pilot Sport 4.

MICHELIN e.Primacy to ogumienie o najniższych oporach toczenia w swojej kategorii. Opona ma klasę A efektywności energetycznej i klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni. Niskie opory toczenia przekładają się na zmniejszenie zużycia paliwa w autach spalinowych ok. 0,21 l/100 km co przynosi oszczędność ok. 80 euro w okresie eksploatacji opony i poprawiają zasięg samochodów elektrycznych. MICHELIN e.Primacy jest dostępna w sprzedaży od marca br. w 56 rozmiarach od 15” do 20”.

Nowość MICHELIN Pilot Sport EV – opona do elektrycznych samochodów sportowych

W kwietniu na rynek trafi opona MICHELIN Pilot Sport EV zaprojektowana z myślą o właścicielach elektrycznych samochodów sportowych. Opona będzie dostępna w 16 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 18’’ do 22”. Na wyposażenie oryginalne przygotowano 11 rozmiarów, a na rynek wymiany 5 rozmiarów.

Michelin jest obecnie jedynym producentem ogumienia, który działa na rynku oryginalnego wyposażenia i wymiany do sportowych samochodów elektrycznych. Podczas projektowania opony MICHELIN Pilot Sport EV inżynierowie korzystali z doświadczenia zdobytego podczas rywalizacji Michelin w Formule E.

W oponie MICHELIN Pilot Sport EV zastosowano technologię ElectricGrip Compound, w której centralna część bieżnika jest wykonana z twardej mieszanki zapewniającej przyczepność niezbędną do pokonania wysokiego momentu obrotowego elektrycznych samochodów sportowych.

Michelin planuje do 2024 r. ośmiokrotnie zwiększyć sprzedaż na szybko rozwijającym się rynku opon do aut z napędem elektrycznym.

Gama całorocznych opon MICHELIN CrossClimate+

Gama opon całorocznych MICHELIN CrossClimate+ dostępna jest w wersji do aut osobowych oraz segmentu SUV. Kierowcy samochodów osobowych mogą wybierać MICHELIN CrossClimate+ w 78 rozmiarach od 14” do 19”, zaś właściciele SUV-ów – wśród 41 rozmiarów od 16” do 20”.

Opony MICHELIN CrossClimate SUV produkowane są z myślą o kierowcach najpopularniejszych modeli, takich jak chociażby Ford Kuga, Volkswagen Tiguan, Toyota Rav 4, Jeep Cherokee, Mitsubishi Outlander czy Nissan Qashqai.

Gama MICHELIN CrossClimate tworzy kategorię opon łączącą technologie ogumienia zimowego i letniego, które dostosowują swoje właściwości do panujących warunków pogodowych dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu inteligentnych elastomerów.

MICHELIN Primacy 4 – bezpieczna od nowości do zużycia

Od wiosny na rynku pojawi się 19 nowych rozmiarów MICHELIN Primacy 4, co oznacza, że kierowcy będą mieli do wyboru 112 modeli w rozmiarach od 15” do 20”.

MICHELIN Primacy 4 zaprojektowano tak, by zapewniała długotrwałe bezpieczeństwo, czego dowodzą osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni od pierwszego do ostatniego kilometra dzięki technologiom EverGrip. Technologia ta polega na tym, że rowki bieżnika MICHELIN Primacy 4 są w przekroju bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększa się o 22 proc., co nawet przy bieżniku o dopuszczalnej prawem głębokości 1,6 mm podnosi jej odporność na aquaplaning.

Wyniki hamowania na mokrej nawierzchni udało się osiągnąć także dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji. W MICHELIN Primacy 4 ułatwiono także odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo określić poziom zużycia ogumienia.

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R – sportowe doznania na co dzień

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R to opona typu semi-slick stworzona z myślą o doświadczonych kierowcach lubiących sportową jazdę lub profesjonalnie rywalizujących na torach wyścigowych, zoptymalizowaną pod kątem użytkowania na suchej nawierzchni. Opona MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R (symbol R to skrót od angielskiego słowa racing) została stworzona z myślą o profesjonalnej jeździe po torze wyścigowym, ale jest też homologowana do poruszania się po drogach publicznych. Opona jest homologowana przez Porsche, Ferrari, Mercedesa AMG i Corvette.

Zastosowane technologie zapewniają optymalne prowadzenie i precyzję kierowania, które przekładają się na krótszy czas pokonywanego okrążenia. Wyniki te potwierdziły testy wewnętrzne Michelin przeprowadzone na włoskim torze, podczas których Porsche 911 GT2 RS wyposażone w opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R osiągnęło wynik o 0,5 s/km lepszy niż to samo auto jadące na oponach MICHELIN Pilot Sport Cup 2. Dla porównania – aby uzyskać podobną poprawę wyniku, konieczne byłoby zwiększenie mocy silnika o około 30 procent! Dla zapewnienia najlepszej sterowności na torze i drodze Michelin zaleca montaż kompletu 4 opon MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R.

Nowe rozmiary sportowych opon MICHELIN PILOT SPORT 4 S

Michelin proponuje na lato 12 nowych rozmiarów MICHELIN PILOT SPORT 4 S – od 18” do 23”. Oznacza to, że w sprzedaży będzie dostępnych 105 modeli w rozmiarach od 15” do 23”. MICHELIN PILOT SPORT 4 S jest oponą docenianą przez producentów samochodów o wysokich osiągach, takich jak BMW M, Ferrari, Ford, Mercedes-AMG czy Porsche.

Dzięki wykorzystaniu technologii Bi-Compound, czyli zastosowaniu w bieżniku dwóch mieszanek gumy o różnych właściwościach, MICHELIN PILOT SPORT 4 S charakteryzuje efektywność hamowania zarówno na drodze suchej, jak i mokrej.

W Michelin Pilot Sport 4 S zastosowano technologię Premium Touch, dzięki której powierzchnia boków opony i rantu wygląda jak aksamit, co ponadto zwiększa kontrast napisów na bokach opon.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV – sportowa opona do luksusowych SUV-ów

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV to innowacyjna opona sportowa do SUV-ów o wysokich osiągach, która będzie dostępna od wiosny w 16 nowych rozmiarach. Oznacza to że użytkownicy będą mieć do wyboru 82 modele tej opony w rozmiarze od 17” do 23”.

Celem konstruktorów Michelin było stworzenie opony sportowej do pojazdów SUV, a nie opony SUV o sportowym charakterze. W efekcie powstała MICHELIN Pilot Sport 4 SUV do pojazdów o wyższym środku ciężkości i większej masie niż typowy samochód sportowy, która poradzi sobie z większymi siłami odśrodkowymi i poprzecznymi.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV może być stosowana w różnych typach aut: 4×4, kompaktowych, średnich, premium i sportowych. Posiada homologację m.in. do Volvo, Jaguara, Mercedesa, Porsche i Land Rovera.

Opona zapewnia przyczepność i bezpieczeństwo oraz jest ogumieniem nr 1 w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni nawet przy dopuszczalnym prawem poziomie zużycia ogumienia. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV to także opona nr 1 w zakresie hamowania na suchej nawierzchni. Cechuje ją trwałość i wytrzymałość dzięki sztywnym klockom bieżnika oraz dwuwarstwowej osnowie o dużej gęstości, która zmniejsza elastyczność opony.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV zawdzięcza dużą przyczepność dzięki zastosowaniu asymetrycznego wzoru bieżnika: zewnętrzna część została zaprojektowana do jazdy po suchej nawierzchni, zaś wewnętrzna część – do jazdy po mokrej drodze. Boki opony wykonano w technologii Michelin Premium Touch.

MICHELIN Pilot Sport 4

MICHELIN Pilot Sport 4 to opona z ultra reakcyjnym bieżnikiem oraz technologią Michelin Premium Touch, dzięki której bok opony wyróżnia się wyjątkowym wyglądem imitującym aksamit. W tym sezonie na rynek trafiło 13 nowych rozmiarów opony, która występuje teraz w 138 rozmiarach od 16” do 21”.

W tym modelu zastosowano technologię Michelin Dynamic Response, która jest oparta na opasaniu wykonanym z hybrydowego połączenia aramidowych i nylonowych wzmocnień tekstylnych, które są w stanie sprostać działaniu siły odśrodkowej przy wysokich prędkościach. Inną cechą opony MICHELIN Pilot Sport 4 jest jej wygląd. Laserowe grawerowanie wzorów na powierzchni boków form zwiększa kontrast napisów. Dodatkowo guma załamuje światło, przez co opona wygląda jak wykonana z aksamitu.

MICHELIN Pilot Sport 4 jest przeznaczona zarówno do samochodów sportowych, jak i popularnych aut osobowych. Podczas jej projektowania inżynierowie Michelin wykorzystali doświadczenia zdobyte przy tworzeniu opon sportowych, a także współpracowali z markami BMW, Mercedes, Audi i Porsche.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!