Udoskonalenie modułów rury ssącej VAICO

1 kwietnia 2021, 19:31

Firma VAICO wprowadza na rynek części zamiennych udoskonalone moduły rury ssącej dopasowane do rozwiązań OE. Dzięki zintegrowanemu elementowi sterującemu nowe referencje odpowiadają projektowi oryginalnego wyposażenia jako całościowy moduł. Dostępne będą one w wersji EXPERT KITS+.

Moduł rury ssącej miesza recyrkulowane spaliny z chłodzonym powietrzem i kieruje je z powrotem do poszczególnych cylindrów. Przepływ powietrza jest regulowany za pomocą klap wirowych, które z czasem ulegają zabrudzeniu sadzą. Skutkuje to tym, że klapy te nie zamykają się już całkowicie lub ich ruch jest ograniczony. Konsekwencje – komunikaty o błędach w pojeździe i zmniejszona moc silnika.

Podczas warsztatów i praktyk eksperci ds. części VAICO opracowali dostosowane kompletne rozwiązanie składające się z modułu rury ssącej, wraz z serwosilnikiem. Dodatkowo, w przeciwieństwie do mostków zasysających z wolnego rynku, moduł jest wstępnie zmontowany z właściwym serwomotorem odpowiednio do marki lub modelu. Dzięki temu warsztat oszczędza cenny czas i zmniejsza się ryzyko niewłaściwej diagnozy z powodu montażu niekompatybilnych serwomotorów.

– Wykluczone są zatem nieprawidłowe ustawienia, które powtarzają się podczas montażu elementu sterującego z modułem wlotowym. Warsztat może teraz zainstalować komponent zgodnie ze specyfikacjami producenta; czasochłonne testowanie i przebudowa elementu sterującego nie są już konieczne. – powiedział Daniel Abels, kierownik produktu i główny mechanik w firmie VIEROL AG.

VAICO oferuje moduły rury ssącej do najpopularniejszych zastosowań. Produkty te są wykonane z wysokiej jakości PA6GF30. Materiał charakteryzuje się odpornością na ścieranie i wysokie temperatury. Wszystkie moduły ssące VAICO są dostarczane jako EXPERT KITS+ z uszczelkami i niezbędnymi częściami. Najnowsze aktualizacje przeznaczone do zastosowań VAG (V10-5268 i V10-5269) są dostarczane jako zestawy naprawcze wraz z serwomotorem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 3 kwietnia 2021, 21:22 1 0

Mam pytanie do eksperta VAICO, w którym miejscu jest ta rura ssąca, za kolektorem, przed kolektorem, gdzieś w głowicy, cały dzień jej szukaliśmy i nie mogliśmy znaleźć

Odpowiedz