Nowy akumulator serii Gold od Jenoxa

25 marca 2021, 13:01

Firma Jenox Akumulatory zaprezentowała nową odsłonę swojego flagowego akumulatora serii Gold. W nowoczesnym bloku, za złoto-czarną etykietą, kryje się zupełnie nowa moc i szereg zmian, które wychodzą naprzeciw oczekiwać użytkowników współczesnych aut.

Nowy Jenox Gold to akumulator stworzony przez polskich inżynierów. Chodzieska fabryka decydując się za zmianę Golda, postawiła na zwiększoną żywotność akumulatora, wysoki prąd rozruchowy i rezerwę mocy, która jest decydująca przy tzw. „zimnym rozruchu”.

– Nowoczesna motoryzacja stawia przed akumulatorami coraz to większe wyzwania, dlatego nawet najlepsze produkty muszą rozwijać swój potencjał by wyjść naprzeciw potrzeb i oczekiwań klientów – mówi Ryszard Wasyłyk, dyrektor handlowy w firmie Jenox Akumulatory.

– Jenox Gold to nasz flagowy produkt w segmencie aut osobowych, który od lat zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników. W nowych akumulatorach serii Gold zastosowano unikalny skład masy czynnej oraz trójwymiarową geometrię kratki, która zapobiega opadowi masy. Wszystkie te zmiany wraz nową obudową bloku i etykietą mają umocnić pozycję Golda w segmencie akumulatorów serii premium – dodaje.

Pierwsze pojemności nowej generacji akumulatorów serii Gold już są dostępne na sklepowych pułkach. Systematycznie producent będzie wprowadzał do oferty kolejne pojemności nowego Golda. Łącznie będzie ich siedemnaście.

Seria Jenox Gold oferuje swoim użytkownikom maksymalną wydajność akumulatora, która kluczowa jest w przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Nowy Jenox Gold posiada prąd rozruchowy, który przewyższa wymogi producentów samochodów. Uzyskanie takiego prądu było możliwe dzięki wykonaniu elektrod ze stopów wapniowo-cynowych oraz zastosowaniu dodatków węglowych, co  poprawiło przyjmowanie ładunku elektrycznego. W rezultacie zwiększyła się rezerwa pojemność akumulatora oraz wydłużył się czas jego użytkowania. Szereg przyjętych w serii Gold rozwiązań, przełożyło się na zminimalizowane zużycie wody, co uczyniło nowy akumulator całkowicie bezobsługowym.

Za nowym blokiem serii Gold idą też kolejne zmiany. Pod złoto-czarną etykietą kryje się wieczko o nowej konstrukcji. Zostało tak zaprojektowane by zapobiegać przed wyciekiem elektrolitu i zabezpieczyć akumulator przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Podobnie jak we wcześniejszych modelach, nowe wieczko również zostało wyposażone we wskaźnik naładowania akumulatora (magic eye).

Aktualnie w swojej ofercie Jenox Akumulatory posiada serie Classic Blue Power, Gold i EFB dedykowane do aut osobowych oraz SHD, SVR i SRP stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Łącznie z linii produkcyjnych chodzieskiej fabryki schodzi blisko 1 mln akumulatorów rocznie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Tobiaszowy, 18 listopada 2021, 17:03 0 0

Jakieś opinie o tym nowym Jenoxie? Ktoś już z Was ma? zastanawiam się nad kupnem tej nowej serii. Z góry dziękuję za konstruktywne opinie :)

Odpowiedz

Astral, 27 stycznia 2022, 15:24 0 0

Przyłączam się do pytania. Samą firmę znam dosyć dobrze bo z tego co kojarzę są na rynku ponad 20 lat. Przyszedł u mnie akurat czas wymiany i mocno rozważam tego producenta. Dzięki!

Odpowiedz

Kiero80, 1 grudnia 2022, 18:51 0 0

Po roku czasu chyba pora już na jakieś pierwsze opinie. Kupiłem tego nowego Jenoxa i mam wrażanie, że ta bateria będzie ze mną długi czas. Cały czas trzyma napięcia a mocno był ostatnio eksploatowany i to w różnych lokalizacjach w Europie. Generalnie polecam zakup

Odpowiedz

Gracz, 20 grudnia 2022, 14:56 1 0

miałem wiele baterii jenoxa i kilka razy miałem jakieś małe problemy ale generalnie dają rade

Odpowiedz

Cichosza, 2 stycznia 2023, 3:01 0 0

Opinie są podzielone ale mam poczucie, że za marką ciągnie się zła sława akumulatorów marketowych, z którymi aktualne produkty nie mają za wiele wspólnego. Proces produkcji, jakość materiałów zmieniła się w Jenoxie w ostatnich kilku latach znacznie, po tym jak otrzymali zastrzyk finansowy od inwestora. Polska firma, polska Fabryka w Wielkopolsce. Warto to doceniać, wybierać polskie produkty.

Odpowiedz

Barti, 23 stycznia 2023, 14:53 0 0

Zgadzam się bo sam miałem kilka jenoxów w swoim życiu aczkolwiek w moim przypadku nie miałem ani razu większych problemów. Oczywiście trzeba było je doładowywać ale na przestrzeli lat ich eksploatacji to raczej norma (przy moim użytkowaniu). Polski Producent więc warto go wspierać!

Odpowiedz