Goodyear uruchamia drugi symulator dynamiczny

28 stycznia 2021, 14:21

Firmy Goodyear Tire & Rubber Company i VI-grade poinformowały, że w Centrum Innowacji Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu zostanie zainstalowany najnowocześniejszy symulator jazdy DiM250 DYNAMIC.

Nowy symulator jazdy usprawni rozwój produktów Goodyear w tym europejskim ośrodku, a także poprawi współpracę techniczną z centralą firmy w Akron w stanie Ohio (USA), gdzie niedawno uruchomiono kolejny symulator DiM250. W obu ośrodkach Goodyear pracują już symulatory COMPACT klasy VI, które uzupełniają wirtualne procesy rozwoju opon.

Symulatory jazdy pozwalają opracowywać, testować i zatwierdzać modele opon na wczesnym etapie cyklu rozwojowego, wyłaniając konstrukcje o najlepszych parametrach jeszcze przed zbudowaniem pierwszego prototypu. Odpowiada to szybkości procesu rozwoju motoryzacji, dostarczając modele opon w odpowiednim czasie, gdy wymagają tego producenci pojazdów.

Cały czas pracujemy nad usprawnieniem procesu projektowania, by utrzymać status preferowanego dostawcy dla naszych klientów – wyjaśnił Chris Helsel, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w firmie Goodyear.

Mając symulatory DiM250 i COMPACT po obu stronach oceanu, Goodyear jest obecnie w czołówce firm wirtualnie projektujących opony, przez co zyskuje przewagę konkurencyjną, jeśli chodzi o współpracę z producentami oryginalnego wyposażenia samochodowego i opracowywanie produktów – powiedział Guido Bairati, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu VI-grade.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!