Nowa gama olejów w ofercie Wolf

22 grudnia 2020, 14:54

Firma Wolf Lubricants wprowadza do portfolio nową linię środków smarnych spełniających standardy ILSAC GF-6.

Ostatnie innowacje technologiczne, np. downsizing silników, turbosprężareki i układów paliwowych z bezpośrednim wtryskiem, przekładają się na wzrost wymagań stawianych olejom silnikowym. W obliczu tak nagłych zmian widoczne są modyfikacje i ulepszenia w zakresie testów i standardów, które określają wydajność środków smarnych.

Przykładem jest ogłoszenie przez International Lubricant Specification Advisory Committee (ILSAC) w maju 2020 r. nowego oficjalnego standardu – GF-6. Oparte na kategoriach serwisowych API standardy ILSAC stanowią połączenie wyższej wydajności silnika oraz najnowszych osiągnięć API SP/RC.

Marka Wolf opracowała sześć nowych produktów o niskiej lepkości, które będą spełniać te wymagania. Nowe rozwiązania potwierdzają, że testy ILSAC GF-5 nie spełniają oczekiwań stawianych współczesnym środkom smarnym, natomiast te nowe standardy określają również bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące wydajności olejów silnikowych dla silników z iskrowym zapłonem wewnętrznym.

W porównaniu do ILSAC GF-5/API SN najnowsze oleje ILSAC GF-6/API SP/RC podnoszą poprzeczkę w wymiarze wydajności. Spełniają one 8 nowych parametrów testowych ustanowionych przez różnych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), w tym test ochrony łańcucha rozrządu przed zużyciem, nowy test olejów silnikowych o bardzo niskiej lepkości oraz test opracowany w celu wykrywania przedwczesnego zapłonu przy małej prędkości (LSPI). W przemyśle motoryzacyjnym wdrożono ostatnio licencję na dodatkową kategorię środków smarnych API SN PLUS, których celem jest łagodzenie efektu przedwczesnego zapłonu przy małej prędkości (LSPI), do którego dochodzi w pojazdach z silnikami GDI. Jest to dobry początek, ale nadal istnieje wiele problemów, które wymagają lepszych środków smarnych.

Standard wydajności będzie obejmować dwie oddzielne specyfikacje – GF-6A i GF-6B. Standard GF-6A obejmuje istniejące klasy lepkości ILSAC (0W20/5W20/5W30/10W30), jednocześnie oferując kompatybilność wsteczną. Standard GF-6B spełnia potrzeby najnowszych silników i obejmuje klasę lepkości 0W16.

Nasza gama produktów ILSAC GF-6 składa się z sześciu produktów o niskiej lepkości, które spełniają te najnowsze standardy ILSAC. Pokazuje to nie tylko naszą zdolność do utrzymywania najwyższej pozycji w zakresie innowacji w branży, ale też potwierdza doskonałą jakość naszych produktów, które wykazują wspaniałe rezultaty na wielu poziomach, w tym podczas bardzo rygorystycznych testów zużycia łańcucha – mówi Johan Van Hove, starszy menedżer techniczny w Wolf Lubricants.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!