Pirelli wprowadza oponę do samochodów elektrycznych i hybrydowych

1 grudnia 2020, 8:31

Niski opór toczenia przekładający się na większy zasięg, zmniejszony hałas drogowy, przyczepność oraz specjalna konstrukcja zaprojektowana tak, aby sprostać masie pojazdu wyposażonego w akumulatory. Są to kluczowe cechy opon Pirelli wyposażonych w technologię Elect, opracowanych przez włoską markę wraz z producentami samochodów w celu spełnienia specyficznych wymagań technicznych pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

Opony te wyróżnia oznaczenie „ELECT” umieszczone na ich boku. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, by dziś być już dostępne jako oryginalne wyposażenie najnowocześniejszych samochodów poruszających się po drogach.

Inżynierowie Pirelli opracowali specjalną oponę P Zero z technologią Elect dla Porsche Taycan, która pozwala w pełni wykorzystać osiągi tego samochodu. Opona została opracowana zgodnie z filozofią Pirelli „perfect fit” (ogumienia zaprojektowanego specjalnie do samochodu, w którym jest montowane), co zaskutkowało mieszanką, konstrukcją i wzorem bieżnika stworzonymi specjalnie z myślą o modelu Taycan.

Zapewnia ona niski opór toczenia, aby zmaksymalizować zasięg samochodu oraz zredukować hałas drogowy i zwiększyć komfort w kabinie. Przy mocy i momencie obrotowym w modelu Taycan, konieczne było także zapewnienie przyczepności w celu zwiększenia jego właściwości jezdnych.

Na nadchodzacy sezon zimowy, Pirelli stworzyło specjalne wersje Elect opon Winter Sottozero 3, Scorpion Winter i P Zero Winter. Ten ostatni model jest dostępny dla Porsche Taycan w rozmiarach 19 i 20 cali.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!