Exide w regionie EMEA i Azja-Pacyfik jako niezależna firma

, 28 października 2020, 13:06

Była część Exide Technologies w regionie EMEA i Azja-Pacyfik stała się niezależną firmą pod zarządem nowych właścicieli. Producent akumulatorów ogłosił dzisiaj zamknięcie transakcji potwierdzające oddzielenie się od amerykańskiego Exide Holdings Inc. i przeniesienie własności całego biznesu w regionie EMEA i Azja-Pacyfik do grupy długoterminowych akcjonariuszy, skupionych w amerykańskiej spółce Energy Technologies Holdings LLC. W ramach tej transakcji Exide otrzymał również dodatkowe wielomilionowe finansowanie od nowych inwestorów.

„Nowa” firma Exide, z siedzibą zlokalizowaną we Francji – pod Paryżem – to dostawca rozwiązań energetycznych dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu. Ponad 5 000 pracowników firmy w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii, zaopatruje światowe rynki w produkty i usługi pod kilkoma znanymi markami.

Exide Technologies jest zarządzany przez zespół pod przewodnictwem Stefana Stübinga – byłego Prezesa Exide w regionach EMEA i Azja-Pacyfik, a obecnie piastującego funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego.

Akcjonariusze ogłosili również powołanie Joe Hinrichsa na stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów. Joe przeszedł właśnie na emeryturę ze stanowiska Prezesa Ford Motor Company. Wzbogaci on Exide ekspercką wiedzą w zakresie ogólnoświatowego rynku motoryzacyjnego i związanych z nim technologii, co niewątpliwie w znacznym stopniu przyczyni się do sukcesu firmy w przyszłości.

Bycie niezależnym pozwala nam być silniejszą i bardziej elastyczną firmą. Jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na potrzeby i wymagania rynku. Nowi inwestorzy to grupa dotychczasowych długoterminowych akcjonariuszy Exide, którzy doskonale znają firmę i stale okazują zaangażowanie i dążą do sukcesu – mówi Stefan Stübing, Dyrektor Zarządzający.

Jestem pod wrażeniem ścieżki rozwoju Exide, jego bazy lojalnych klientów oraz utalentowanych pracowników. Jesteśmy pewni, że firma będzie się dalej rozwijać i przynosić zyski, dostarczając na rynek innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania energii, tworzone z myślą o korzyściach dla naszych klientów – mówi Joe Hinrichs, Przewodniczący Rady Dyrektorów.

Exide posiada ugruntowaną pozycję w trzech obszarach – na rynku Automotive, Motive Power i Network Power. Exide jest dostawcą oryginalnego wyposażenia dla europejskich producentów pojazdów. W najbliższych latach największym wyzwaniem będą: technologia 5G, elektromobilność, zrównoważony rozwój, digitalizacja i urbanizacja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!