Nowości produktowe firmy Autogas ALEX

17 września 2020, 14:03

Firma ALEX Sp. z o.o. jest znana na rynku przede wszystkim z zestawów instalacji LPG/CNG. Niedawno polski producent wprowadził na rynek trzy nowości. Katalog produktów właśnie rozszerzyły: komputer sterujący OPTIMA PICO, wtryskiwacz FLIPPER oraz Centralka RGB.

Komputer OPTIMA PICO

Drobne gabaryty, pełna funkcjonalność oraz przystępna cena – te trzy cechy  opisują najnowszy sterownik OPTIMA PICO (od wł. piccolo-mały). Bazując na zebranym doświadczeniu i niezawodności sterowników OPTIMA nano i OPTIMA EXPERT, firma stworzyła uproszczony produkt o minimalnych wymiarach. To znacznie upraszcza jego montaż nawet w najbardziej ciasnych komorach silników.

Sterownik zawiera wszystkie narzędzia niezbędne do konwersji aut na zasilanie LPG/CNG. Prosty program, znany z innych sterowników gamy OPTIMA, pozwala na szybką kalibrację, a mała liczba połączeń gwarantuje minimum ingerencji w oryginalny układ silnika. Ograniczenie przewodów komunikacyjnych, pozwala na szybki montaż.

OPTIMA PICO przeznaczony jest do jednostek 3- i 4-cylindrowych, które nie wymagają stosowania sterownika z obsługą protokołu OBD. Sterownik współpracuje z silnikami: Wankla, Valvetronic, wolnossącymi i turbodoładowanymi.

Listwa wtryskowa FLIPPER

W gamie produktów FLIPPER plasuje się między listwą ALEX RAIL-001, a flagowym wtryskiwaczem Barracuda. FLIPPER posiada nową konstrukcję tłoczków oraz kompaktową obudowę. Zastosowanie mniejszego i lżejszego tłoczka, pozwoliło na osłabienie działających na niego sił. Ponadto zastosowanie autorskiego procesu wulkanizacji, znacznie wydłużyło żywotność elementów gumowych oraz przełożyło się na długo stabilną pracę wtryskiwaczy. Zmiana średnicy dysz kalibracyjnych poprzez rozwiercenie, umożliwia osiągniecie odpowiedniej wydajności wtryskiwacza (od 20 do 50 KM na cylinder). FLIPPER występuje w formie listwy 3- i 4-cylindrowej.

Centralka RGB

Nowa centralka to smaczek dla sympatyków nowoczesnego wyglądu i estetyki. Wyposażona jest w kolorowe diody SMD RGB, których barwę można spersonalizować według preferencji użytkownika. Najnowszy przełącznik benzyna/gaz działa całkowicie automatycznie, zgodnie z parametrami ustawionymi w programie diagnostycznym instalacji.

Obudowa wykonana jest z aluminium, a minimalistyczny design współgra ze stylistyką nowoczesnych kokpitów aut. Małe gabaryty obudowy i symetryczny kształt, pozwalają na dogodny i estetyczny montaż centralki, nawet w trudno dostępnych miejscach. Centralka obsługuje zarówno paliwo LPG, jak i CNG oraz jest dostępna w dwóch wersjach montażowych: do montażu standardowego i wpuszczana w kokpit.

Pełny katalog produktów dostępny jest na stronie producenta: http://autogas-alex.com/produkty/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Johny_majster, 17 września 2020, 14:11 0 0

hmmm obadam temat...

Odpowiedz