ALEX rozszerza listę instalacji LPG dla silników z bezpośrednim wtryskiem

21 sierpnia 2020, 15:17

Firma przedstawia nowe konfiguracje silników z bezpośrednim wtryskiem, gotowe do przekonwertowania na zasilania LPG, przy wykorzystaniu dedykowanych instalacji ALEX IDEA.

Do listy kodów silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, możliwych do obsługi przez system IDEA, dołączyło prawie 100 pozycji. Gotowe algorytmy opracowano do samochodów marek: Audi, Volvo, Renault, MINI, Peugeot, Citroen, Dacia, SEAT, Skoda oraz Volkswagen.

ALEX IDEA to sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Wyróżnia się oszczędnością paliwa używanego do chłodzenia i smarowania wtryskiwaczy benzynowych. Specjalnie opracowany algorytm sterujący IDEA zużywa około 5-10% benzyny, podczas gdy inne instalacje tego typu dostępne na rynku wymagają dotrysku blisko 20-30% paliwa. Ponadto system jest w stanie obliczyć dokładne zużycie benzyny w każdym zakresie pracy silnika, co pozwala na zoptymalizowanie dotrysku benzyny pod kątem indywidualnego sposobu jazdy kierowcy.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Roman, 24 sierpnia 2020, 9:25 2 0

no i dobrze

Odpowiedz

Kokos, 25 sierpnia 2020, 10:58 0 0

Elegancko!

Odpowiedz