Castrol wprowadził płukankę do silnika

31 lipca 2020, 14:43

Castrol wprowadził na rynek nowy produkt przeznaczony do stosowania przed wymianą oleju – Castrol Engine Shampoo. Produkt redukuje szkodliwe osady szlamu w silnikach benzynowych, co zostało udowodnione podczas testów w Centrum Technologicznym Castrol. Szlam gromadzi się z czasem w silniku i nie jest usuwany podczas standardowej wymiany oleju. Może zatkać kluczowe kanały olejowe, zmniejszając moc, wydajność i ogólną żywotność silnika.

Olej silnikowy może ulegać degradacji w bardzo wysokich temperaturach, a w miarę upływu czasu może objawiać się to powstawaniem szlamu. Proces ten przyspiesza częsta jazda na krótkich odcinkach oraz jazda z wykorzystaniem pełnej mocy silnika – np. podczas górskich podjazdów, ale wpływ ma też paliwo niskiej jakości, spóźniona lub pominięta wymiana oleju, jak również częste zatrzymywanie się i ruszanie, które staje się coraz powszechniejsze w naszych zatłoczonych miastach – wyjaśnia Gareth Bracchi, jeden z inżynierów Castrol.

Rynek środków do czyszczenia silników jest obecnie zdominowany przez produkty na bazie rozpuszczalników, które mogą przyczyniać się do degradacji uszczelnień silnika oraz przemieszczać szlam w formie większych osadów, powodując niedrożność i prowadząc do wycieków oleju. Castrol Engine Shampoo zawiera silny dodatek myjący (Powerful Cleaning Agent, PCA), który zapewnia głębokie, a jednocześnie delikatne czyszczenie.

Castrol Engine Shampoo nie zawiera żadnych rozpuszczalników i innych szkodliwych dla silnika związków, dzięki czemu pozbawiony jest ryzyk charakterystycznych dla płukanek rozpuszczalnikowych – podsumowuje Gareth Bracchi.

Nowy produkt można stosować zarówno w silnikach benzynowych, jak i silnikach wysokoprężnych, a nawet w motocyklach z mokrym i suchym sprzęgłem i pojazdach użytkowych. Jedna butelka płukanki do silników jest skuteczna w przypadku pojazdów, które wykorzystują od 3 do 6 litrów oleju silnikowego. Zalecane jest jej stosowanie przy co drugiej wymianie oleju, głównie w pojazdach starszych i z dużym przebiegiem. Może być używana również w nowych pojazdach jako środek zapobiegawczy.

Płukanka do silników pomaga utrzymać moc i wydajność silnika poprzez rozpuszczenie i wypłukanie szlamu podczas procesu wymiany oleju. Aplikacja zajmuje dziesięć minut, należy ją wykonać przed serwisem i może być przeprowadzona w dowolnym miejscu, które umożliwia bezpieczne zaparkowanie samochodu.

Po rozgrzaniu oleju silnik jest wyłączany i dolewa się 300 ml płukanki do silnika. Silnik jest następnie z powrotem uruchomiany i pozostawiany na biegu jałowym na 10 minut. Szlam rozpuszcza się w mieszaninie oleju silnikowego i Castrol Engine Shampoo a następnie zostaje usunięty przy wymianie oleju i filtra oleju. Proces ten pozwala uzyskać maksymalną czystość wnętrza silnika, zapewniając optymalne osiągi nowego oleju silnikowego.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Raven, 31 lipca 2020, 19:47 0 -2

I tak najlepsze płukanki to są długodystansowe Archoil AR2300 ewentualnie połączone z dolewanymi na 15-20min przy wymianie Archoil AR2820 lub Oilem Power Flush

Odpowiedz

Raven, 31 lipca 2020, 19:49 3 -4

Ewentualnie olej do płukania jak Miller's IT Power Flush.
Castrol zna się jedynie na tworzeniu syfu a nie usuwaniu go.
Ich oleje marnej jakości(poczytajcie o bazach HC i PAO(Castrol to HC))zostawiają największe ilości szlamów.

Odpowiedz

Anonim, 2 marca 2022, 0:38 1 -3

sam jesteś szlam jak się nie znasz to siedż cicho i się nie odzywaj. Jeżdziłem setkami samochodów od malucha do bugati wszystkie od 30 lat zalewane castrolami orginalnymi i niektóre po milion kilometrów przejechane na castrolu. Żaden silnik nie był remontowany a kilka z nich dla sprawdzenia były rozebrane i co czyściutko jak nowy. Dlatego jak ktoś kupił gówno z beczki o niewiadomym pochodzeniu to pisze póżniej takie bzdury i powiela dalej.

Odpowiedz

Anonim, 2 marca 2022, 9:37 5 0

To ty sam musisz mieć chyba z milion lat, jak przejechałeś kilkoma samochodami po milionie kilometrów, chyba tym bugati to w kurierce popylasz. Po milione to każdy będzie czysty, gorą wlewasz dołem leci, nie bul na castrola wystarczy olej z biedry.

Odpowiedz

Aninoms, 21 kwietnia 2022, 11:37 0 0

Za malucha to wtedy castrol był wmiare czlowieku

Odpowiedz