Gates rozszerza ofertę elektrycznych pomp wodnych

15 lipca 2020, 12:11

Gates rozszerza asortyment elektrycznych pomp wodnych E-Cool, wprowadzając 16
nowych pozycji. Teraz cały asortyment obejmuje 36 referencji.

Każdy numer katalogowy stanowi kompletne rozwiązanie. Oznacza to, że zawsze, gdy montaż danej pompy wymaga użycia wsporników, są one częścią zestawu, ponieważ stare wsporniki często ulegają uszkodzeniu, skutkując niepotrzebnymi reklamacjami w
zakładach mechanicznych.

Rozszerzenie asortymentu pokrywa zastosowania w popularnych modelach pojazdów marek takich jak: Audi (A4, A5 i A6), BMW (serie 1-5 i X1-X5) Land Rover (Discovery i Range Rover), Mercedes-Benz (CLK serie C, E i SL oraz CLS E), Porsche (Cayenne), Seat (Altea) oraz VW (Golf i Scirocco).

Co czwarty samochód poruszający się po europejskich drogach jest już wyposażon w
turbosprężarkę chłodzoną elektryczną pompą wodną, ale producenci pojazdów coraz częściej dostrzegają potencjał tej technologii do chłodzenia wielu innych podzespołów. Dzieje się tak, ponieważ czujniki dostarczają chłodziwo tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Takie rozwiązanie z jednej strony zwiększa wydajność, a z drugiej zmniejsza obciążenie silnika. Do typowych zastosowań elektrycznych pomp wodnych należą:

  • Układ chłodzenia turbosprężarki
  • Ogrzewanie wnętrza pojazdu
  • Chłodzenie akumulatora w samochodach hybrydowych i elektrycznych

Wiele samochodów wyprodukowanych w ostatnich pięciu latach jest już wyposażonych
w elektryczne pompy wodne, a niektóre mogą mieć ich nawet trzy. Chociaż częstotliwość
przeglądów elektrycznych pomp wodnych jest podobna jak w przypadku ich mechanicznych odpowiedników, niektóre pompy wodne mogą już wymagać wymiany. Na przykład w autach BMW z serii 3,5 i 7 występuje duże zapotrzebowanie na wymianę pomp w silnikach 2,5 l i 3,0 l.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!