Polka na czele europejskich struktur Phillips

25 czerwca 2020, 9:21

W ostatnim czasie Phillips-Europe powierzył stanowisko Dyrektora Zarządzającego, Elżbiecie Czupik, która dołączyła do zespołu jako managerka posiadająca wieloletnie w zarządzaniu procesami produkcji i przepływu materiałów w międzynarodowych firmach.

Doświadczenie to wykorzystuje zarządzając obecnie procesami produkcyjnymi w Phillips-Europe. Przed dołączeniem do zespołu Phillips-Europe, Ela pracowała jako trener doskonałości operacyjnej dla Rockwool International A / S, światowego producenta produktów izolacyjnych. W trakcie pracy dla Rockwool wdrożyła tam wiele procedur, w tym m.in. program ROPEX obejmujący produkcję odchudzoną, teorię ograniczeń, diagnostykę operacyjną, a także instalację systemu produkcyjnego Toyota w globalnych zakładach produkcyjnych Rockwool. Odegrała także kluczową rolę w opracowaniu strategii firmy, tworzeniu unikalnych rozwiązań w celu zwiększenia potencjału rynku i rozwoju zarządzania.

Doświadczenie zawodowe Eli obejmuje również zarządzanie łańcuchami dostaw w General Electric Industrial Solutions oraz  planowanie i logistykę w Flint Group Polska i BASF. Ela zyskała tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, a ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych oraz posiadaczem certyfikatów z zakresu logistyki i dyscyplin Lean Six Sigma.

– Ela ma na swoim koncie udokumentowane sukcesy w środowisku produkcyjnym, które wynikają z jej doświadczenia. Właśnie to doświadczenie Ela wnosi do naszej organizacji, stając się jednocześnie kluczową osobą w procesie dalszej rozbudowy i wzmacniania marki Phillips, szczególnie na rynku europejskim. Dzięki niej jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia założonego przez nas celu. – skomentował Pete Joy, prezes Phillips-Europe.

Phillips-Europe jest jednostką biznesową amerykańskiej firmy Phillips Industries i centrum rozwoju w zakresie 24v komponentów do pojazdów użytkowych na rynek europejski i światowy. Dzisiaj Phillips-Europe produkuje, sprzedaje i dystrybuuje załącza pneumatyczne oraz elektryczne, które w całości powstają w zlokalizowanym w województwie łódzkim zakładzie produkcyjnym. Dzięki tej okalizacji może bez trudu obsługiwać różnych klientów w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej oraz na całym świecie. Jednostka Phillips-Europe uzyskała certyfikat IATF 16949: 2016, ISO 9001: 2015 i ISO 14001: 2015

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mario, 25 czerwca 2020, 17:36 0 -3

Nie znam kobiety, ale gratulacje!!!! Cieszę się że Polska i Polacy coraz częściej przestają być postrzegani tylko jako tania, niewykfalifikowana siłą robocza. Życzę sukcesów

Odpowiedz

Smyk, 26 lutego 2021, 17:53 2 -3

Już jej nie ma. Nie dała rady. Potykała się o własne nogi. Używanie wyszukanego słownictwa i organizowanie spotkań, z których nic nie wynikało to za mało na zarządzanie firmą. Do tego osoba wybitnie zadufana w sobie.

Odpowiedz

lala, 2 marca 2021, 19:03 6 0

tam nikt nie da rady ... nowi właściciele nie mają wizji ani pomysłu na tą firmę, więc ciężko oczekiwać, aby pracownicy mieli ...
- umieszczenie na wysokich pozycjach ludzi nie zarządzających nigdy chociażby małą firmą ani nie mających pojęcia o branży ... oraz przywracanie "starych" pracowników, też bez pojęcia
- "topienie" pieniędzy w projekty, z których po kilku miesiącach się wycofują
i wiele innych błędów, które skutkować będą ...

Odpowiedz

Adam, 9 stycznia 2024, 13:23 0 0

Ela zdolna jak i medyczka mama Irenka ale mimo dużego doświadczenia sama szybko cudoow nie zrobi.Jej rodzeństwo wyjechało do Anglii bo w Małopolsce bieda.

Odpowiedz