Globalne forum biznesowe N!BF 2020

24 marca 2020, 14:10

NEXUS Automotive International był gospodarzem szóstego dorocznego globalnego forum biznesowego, na którym za główne wyzwania niezależnego rynku motoryzacyjnego, a jednocześnie szanse dla jego dalszego wzrostu, uznano „zrównoważony rozwój” i „inteligentną mobilność”.

Odbywający się przez cztery dni w nowej lokalizacji, w Amsterdamie, N!BF 2020, gościł około 500 delegatów z wiodących firm, zajmujących się dystrybucją części samochodowych oraz dostawców części samochodowych z całego świata.

Dyrektor generalny N!, Gael Escribe, określił zmiany klimatu jako „prawdopodobnie najważniejsze” wyzwanie, przed którym stoi branża motoryzacyjna i powitał Christopha Wolfa ze Światowego Forum Ekonomicznego (WEF- World Economic Forum), członkiem którego jest Nexus Automotive International. Poruszona została inicjatywa WEF dotyczącą rozwoju Circular Car, którą również wspiera NEXUS.

Gael Escribe omówił także funkcjonowanie funduszu Mobilion, który działa na rzecz start-upów operujących w zakresie inteligentnej mobilności miejskiej, w którym NEXUS jest partnerem. Podkreślał także jak ważną rolę pełni N! Academy, zaspokająca popyt na wiedzę i zapewniająca wykwalifikowanych pracowników.

Jeśli chodzi o inteligentną mobilność, Gael potwierdził, że rozwój nowych technologii i aplikacji stworzył możliwości „wzbogacenia” wtórnego rynku motoryzacyjnego, ale nie musi to prowadzić do „rozdawania” usług gigantom z branży technologicznej.

Podczas N!BF 2020 zostały przedstawione trzy technologiczne start-upy, które miały okazję zaprezentować swoje innowacje. Dwa z nich przedstawiły programy, wykorzystujące sztuczną inteligencje do oceny gotowości kierowcy do jazdy i testujące jego koncentrację, a jeden dotyczył systemu wspomagającego kierowcę motocykla. Uczestnicy mieli okazję na bieżąco ocenić każdą z inicjatyw.

Kolejne ważne informacje były przekazane przez innych liderów branży motoryzacyjnej, na przykład podczas wideokonferencji z Guenter Weber, wiceprezesem firmy Bosch, omówione zostały kolejne kroki działań wspomagających przyciągnięcie nowych talentów do motoryzacyjnego rynku niezależnego, działania które zostały zainicjowane przez NEXUS.

N! BF 2020, zorganizowany pod hasłem „Moving forward, growing stronger – Idąc na przód, stajemy się silniejsi”, obejmował zaprezentowanie pierwszego NEXUS Experience Center, w którym delegaci mogli dowiedzieć się więcej o poszczególnych inicjatywach.

Odbyły się również dwa pełne dni spotkań biznesowych i wręczenie szeregu nagród. Laureatami nagród byli: Member of the Year – Inter Land; Heavy Duty Member of the Year – Autofastera; Supplier of the Year – ZF; Heavy Duty Supplier of the Year – MANN+HUMMEL.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!