Wyniki roczne Brembo za 2019 r.

10 marca 2020, 4:00

Przychody firmy wyniosły 2.591,7 MLN EUR, zmalały o 1,8% (-1.3% w ujęciu „LIKE-FOR-LIKE” ). Zysk netto na poziomie 231,3 mln EUR, nowe inwestycje wyniosły 247,3 mln EUR. 

– Zatwierdzone dzisiaj wyniki finansowe za 2019 r. pokazują, że Brembo skutecznie zarządza długoterminową strategią w wymagających warunkach rynkowych, które przez cały rok miały wpływ na przemysł motoryzacyjny na całym świecie. Pomimo niewielkiego spadku w porównaniu z 2018 r., firma nadal osiągnęła lepsze wyniki niż średnia na rynku referencyjnym, jednocześnie zachowując wysoki poziom marż. – stwierdził Prezes Alberto Bombassei.

Oddziały związane z motocyklami, pojazdami użytkowymi i wyścigowymi wykazały poprawę wyników, dzięki zintegrowanemu portfolio innowacyjnych rozwiązań, które są w stanie zaspokoić stale rosnące potrzeby klientów w zakresie stylu, jakości i designu.

Jednak dalszy rozwój rynku motoryzacyjnego pozostaje niepewny i zmienny, m.in. z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Uważnie śledzimy sytuację i we wszystkich zakładach produkcyjnych podejmujemy szereg działań monitorujących i zapobiegawczych w celu ochrony naszych pracowników i środowisk, w których działamy, w porozumieniu z lokalnymi władzami. – dodał prezes.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!