Klienci Inter Cars okiełznali motoryzacyjne potwory

, 23 października 2019, 23:14

Na przełomie września i października ekskluzywny Pałac Wojanów na trzy tygodnie zmienił się w bazę wypadową Inter Cars Supercar Club. Właśnie w tym miejscu nocowali wszyscy uczestnicy akcji, zorganizowanej wspólnie z partnerami Inter Cars. Stąd też wyjeżdżali najbardziej pożądanymi i ekskluzywnymi samochodami świata na liczące 400 kilometrów pętle, zlokalizowane w pięknej, górskiej scenerii Sudetów.

Pierwsze wydarzenie spod znaku Inter Cars Supercar Club odbyło się w dniach 23-24 września, a jego partnerem była firma Goodyear. W dwudniowym evencie udział wzięli klienci Inter Cars, którzy w specjalnej akcji promocyjnej przez ponad pół roku walczyli o wyjazd do Wojanowa. Ich trud i zaangażowanie zostały nagrodzone, na miejscu czekały bowiem na nich niezwykle atrakcyjne nagrody – flota najpiękniejszych aut na świecie.

– Event z supercarami to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Dwa dni za kierownicą tych pięknych aut, możliwość jazdy ciekawymi trasami z całą masą wspaniałych widoków to coś, o czym będę pamiętał bardzo długo. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że to spełnienie jednego z moich motoryzacyjnych marzeń – mówił bezpośrednio po wyjściu z Bentleya Continental GT New jeden z uczestników wydarzenia.

W otwierającym całą serię spotkań wydarzeniu uczestników w Wojanowie powitał m.in. Marek Szarpak, Dyrektor Rynku Koło i Akumulator w Inter Cars:

– Konkurs  Inter Cars Supercar Club został ogłoszony w  na początku tego roku. Przez wiele miesięcy ścigaliście się w rankingu, aby zająć w nim jak najwyższe miejsce i móc tu z być z nami. Dziękujemy Wam za udział w akcji i Wasze zaangażowanie. Mamy nadzieję, że nagroda, którą wywalczyliście, spełni Wasze oczekiwania. Zapewniam Was, że jazda jest bezpieczna, a wrażenia z niej niesamowite.

Słowa te potwierdzali wszyscy uczestnicy wydarzenia. Ci, którzy mieli przyjemność jechać Lamborghini Huracan LP 610-4, tuż po wyjściu z samochodu mówili:

– To coś fantastycznego! Szybkie zakręty, duże przeciążenia i niezwykła dynamika sprawiały, że serce biło mocniej, a na ustach pojawiał się uśmiech. Momentami mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli w samym środku gry komputerowej. Było wspaniale, zresztą cały event zorganizowany został znakomicie i był niezwykłą nagrodą, zwłaszcza dla kogoś, kto jest miłośnikiem motoryzacji.

Różnorodność tras, którymi podróżowali uczestnicy, prowadząc auta z floty Supercar Club, była niezwykle duża. Całość skomponowana została tak, aby jak najpełniej wpisywać się w filozofię Gran Tourismo, były więc zarówno długie odcinki prostych, podczas których można było poczuć choć część możliwości drzemiących pod maską, jak i sekwencje najeżone zakrętami. Ogólne założenie organizatorów było takie, aby kierowcy poczuli jak największą radość płynącą z udziału w wydarzeniu – mogli cieszyć się jazdą, podziwiać widoki, doskonalić swoją technikę jazdy, ale przede wszystkim poczuć frajdę obcowania z technologią niezwykłych samochodów. Poszczególne sekwencje zaplanowane zostały w zróżnicowanym tempie, by poczuć moc supercarów, i radość płynącą z jazdy oraz możliwości podziwiania pięknych sudeckich widoków.

Pętle, po których jeździli uczestnicy Inter Cars Supercar Club zlokalizowane zostały na południu Polski. Podczas dwóch dni jazdy zmierzyli się oni z trasami w okolicach Świeradowa, Szklarskiej Poręby i Jakuszyc, podziwiali też piękne kręte drogi w Karkonoskim Parku Narodowym, Rudawskim Parku Krajobrazowym czy Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Bazą wypadową całego przedsięwzięcia był z kolei malowniczo położony, elegancki Pałac Wojanów.

Część samochodów, którymi jeździli uczestnicy wydarzenia, wyposażona była w nową linię opon Goodyear. Jak powiedzieli przedstawiciele firmy:

– W nową linię SuperSport „uzbrojone” były m.in. Aston Martin D89 Volante i Mercedes AMG GTC. SuperSport to trzy nowe modele – Eagle F1, R oraz RS. Wszystkie stworzone zostały na potrzeby samochodów sportowych, przystosowane są do szybkich aut, wytrzymujących bardzo duże obciążenia i charakteryzujących się najlepszą przyczepnością.

Firma Goodyear była partnerem jednego ze spotkań, pozostałe wspierali wieloletni Partnerzy Inter Cars, firmy: Continental, Exide Technologies, Texa i Castrol. Wszystkim partnerom dziękujemy za wspaniałą zabawę i atmosferę oraz pomoc w organizacji Inter Cars Supercar Club.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!