Wybierz lampy zgodne z normami

28 czerwca 2011, 12:00

1 lutego 2011 r. nastąpiła zmiana przepisów obowiązujących w całej Unii Europejskiej dotycząca opraw przenośnych wyposażonych w przewód zasilający. Zmiana jaka dokonała się w powyższym terminie opisana jest w normie PN-EN 60598-2-8:1997/A2:2008 i obliguje firmę wprowadzającą na rynek lampy z przewodem do stosowania przewodów o wyższej niż dotychczas wytrzymałości mechanicznej. Tym samym nie wolno stosować już przewodów polwinitowych H05VV-F. Zmiana dotyczy tak produkcji na terenie Unii Europejskiej jak i importu towarów spoza niej (np. z Chin). Konsekwencją powyższych zmian jest to, że obligatoryjnie w wielu wyrobach dostępnych na rynku musi nastąpić zmiana przewodu na wytrzymalszy mechanicznie.

Mimo wprowadzenia zmian od dnia 01.02.2011 roku Ustawodawca dopuszcza handel towarami spełniającymi stare wymagania (przewód H05VV-F) tak długo, aż wyczerpią się stany magazynowe podzespołów (przewodu) i towarów gotowych (lamp ze starym przewodem). Wykorzystując tą możliwość firma Lena Lighting nowe wymogi normy wprowadza do swoich wyrobów z dniem 01.07.2011 roku.

Wszyscy klienci Lena Lighting od dnia 01.07.2011 będą otrzymywać oprawy o lepszych parametrach technicznych charakteryzujące się: większą wytrzymałością przewodu na przeginanie kilkukrotnie większą wytrzymałością przewodu na przecieranie zdecydowanie większą wytrzymałością przewodu na przecięcie zwiększoną odpornością na działanie wody i pyłów (przewód o IP44) Zachęcamy naszych klientów aby szukając opraw przenośnych zwracali uwagę czy produkty, które zamierzają kupić spełnia wymagania przewidziane w polskim prawie.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Klucz udarowy z ograniczeniem momentu dokręcania
Klucz udarowy z ograniczeniem momentu dokręcania

Firma Hazet przedstawia klucz udarowy z ograniczeniem momentu dokręcania do 90Nm. Narzędzie przeznaczone jest do prawidłowego montażu/demontażu kół w pojazdach. Specyfikacja: • Ciśnienie robocze: 6,3 bar • Uchwyt izolowany termicznie • Ze złączem, średnica 7,2 • Odprowadzenie powietrza przez dolną rękojeści • Nie przenosi wibracji • Kilka stopni przełożenia – prawe / lewe obroty (jeden stopień […]

ULO – oświetlenie i lusterka o jakości wyposażenia seryjnego
ULO – oświetlenie i lusterka o jakości wyposażenia seryjnego

Firma ULO wprowadza na rynek Polski produkty o jakości wyposażenia fabrycznego z zakresu lamp (w tym wykonanych w technologii LED) oraz lusterek samochodowych. ULO posiada długoletnie doświadczenie w rozwoju i produkcji, artykułów z techniki oświetleniowej. Obecnie ULO jest marką handlową, należącą do grupy Odelo i zajmuje się sprzedażą oryginalnych części zamiennych o jakości wyposażenia seryjnego […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!