Społecznie odpowiedzialny biznes Inter Cars SA

20 kwietnia 2011, 0:00

Inter Cars SA poczuwa się do obowiązku kreowania przyszłości tej branży. Jednym z przejawów takiej działalności jest inwestowanie w rozwój przyszłej kadry, dlatego w bieżącym roku spółka zamierza powołać do życia inicjatywy związane ze Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu.

– „Inicjatywy mają na celu pomoc placówkom edukacyjnym w procesie kształcenia młodzieży. Do współpracy zostaną zaproszeni długoletni partnerzy Inter Cars SA” – komentuje inicjatywę Maciej Bobrowski, Koordynator ds. szkoleń w Inter Cars SA – „Wybrane szkoły zostaną zaopatrzone nie tylko w teoretyczne materiały szkoleniowe, ale przede wszystkim w sprzęt dydaktyczny, modele, symulatory oraz narzędzia specjalistyczne. Ten rodzaj współpracy pozwoli na powołanie regionalnych centrów szkoleniowych, które będą służyć miejscowej społeczności. Wszystkie te działania mają na celu ułatwienie uczniom dostępu do wiedzy, technologii, sposobów diagnozowania oraz najnowszych trendów w motoryzacji – dodaje Bobrowski.

Przedsięwzięcie ułatwi absolwentom start w życie zawodowe i zbliży do siebie dwie grupy społeczne: uczniów oraz pracodawców, a przecież zarówno jedna, jak i druga grupa nie mogą bez siebie właściwie funkcjonować. Bliska współpraca pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału, drzemiącego w przyszłej kadrze zawodowej oraz ułatwi rozwój obu stronom.
 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!