Doskonała widoczność dzięki wycieraczkom Blue Print

6 marca 2019, 11:49

Pióra wycieraczek to bardzo ważny element niezbędny do utrzymania przedniej szyby w czystości oraz zapewnienia bezpiecznej widoczności. Odpowiadający za oczyszczanie szyby element pióra wycieraczki, wykonany jest z miękkiej gumy, która z czasem ulega zużyciu. Dlatego w celu zachowania optymalnej wydajności oczyszczania szyb, pióra wycieraczek muszą być systematycznie wymieniane.

Smugi lub niewytarte miejsca na przedniej szybie to najczęstsze objawy zużycia piór wycieraczek, która nie jest w stanie równomiernie oczyścić całej powierzchni. Typowym objawem zużycia jest również hałaśliwa praca powodowana nierówną lub stwardniałą gumą ślizgającą się po szybie. Mając to na uwadze, większość producentów samochodów zaleca wymianę piór wycieraczek co 6 miesięcy. Zapewnia to maksymalną skuteczność oczyszczania szyb w każdych warunkach. Firma Blue Print wprowadziła do oferty odświeżony asortyment piór wycieraczek w jakości premium, przeznaczonych do pojazdów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Kompleksowa oferta obejmuje pióra szkieletowe, hybrydowe oraz płaskie, jak również tylne z dedykowanym mocowaniem. Zaledwie 47 referencji pozwala na pokrycie ponad 90% europejskiego parku samochodowego.

Szkieletowe

 • 14 referencji pokrywających ponad 50 000 zastosowań, długości od 300 do 700 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Wysokiej jakości szkielet malowany proszkowo w celu ochrony przed korozją oraz nierdzewne nity ograniczające drgania.
 • Zaprojektowane pod kątem minimalizacji tarcia oraz poprawy skuteczności oczyszczania, ograniczenia hałasu oraz powstawania smug i zamazywania szyb.
 • Aerodynamiczny kształt zapobiega podnoszeniu przez wiatr przy wyższych prędkościach.

Hybrydowe

 • 11 referencji pokrywających ponad 49 000 zastosowań, długości od 350 do 700 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości japońskiego naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Wąski środkowy spojler, zapobiegający unoszeniu pióra i mocowanie hakowe o konstrukcji zgodnej z OE.
 • Wiele punktów docisku ogranicza powstawanie smug.
 • Specjalna, punktowo wyginana sprężyna zapewniająca maksymalny styk z szybą.

Płaskie

 • 16 referencji pokrywających ponad 81 000 zastosowań, długości od 300 do 810 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem wysokiej jakości japońskiego naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Niskoprofilowa ramka ograniczająca unoszenie przez wiatr i zapewniająca stały docisk wycieraczki.
 • Specjalna, punktowo wyginana sprężyna, zapewniająca maksymalny styk z szybą.
 • Wyjątkowa i kompaktowa konstrukcja, wyposażona w multiadapter 11 w 1, który pozwala na zastosowanie nawet w 99% marek samochodów.

Tylne

 • 6 referencji pokrywających ponad 1 700 zastosowań, długości od 300 do 400 mm.
 • Wykonane z pokrytego grafitem, wysokiej jakości naturalnego kauczuku, zapewniającego skuteczne i płynne oczyszczanie szyb.
 • Dwie różne konstrukcje odpowiadające wyglądem produktom oryginalnym.

Wszystkie pióra wycieraczek Blue Print zostały zaprojektowane i są produkowane zgodnie z Japońskimi Standardami Przemysłowymi w zakresie jakości, trwałości, odporności na działanie ozonu i substancji chemicznych. Są bezpośrednimi zamiennikami elementów montowanych fabrycznie. Pióra wycieraczek są badane pod kątem najwyższej skuteczności działania w teście obejmującym 500 000 cykli i można je stosować o każdej porze roku.

Struktura numeracji części zamiennych Blue Print ułatwia dobór pióra wycieraczki do konkretnego modelu samochodu. Numer referencji łączy rodzaj pióra wycieraczki oraz jego długość, co maksymalnie upraszcza identyfikację potrzebnej części.

Cały asortyment oraz wszystkie informacje można znaleźć w naszym wiodącym w branży katalogu na stronie www.partsfinder.bilsteingroup.com. Pozwala on zawsze, już za pierwszym razem dobrać odpowiednie pióro wycieraczki.

Artykuł sponsorowany Blue Print

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Branza moto, 7 marca 2019, 15:43 0 -1

a w srodku DENSO

Odpowiedz

moto, 9 marca 2019, 12:30 0 0

Denso nie produkuje wycieraczek

Odpowiedz

geko, 12 marca 2019, 13:21 0 0

Blue print też nie

Odpowiedz