100-lecie NSG Group za nami

29 listopada 2018, 15:13

Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington.

Listopad to wyjątkowy czas dla  japońskiego koncernu NSG Group – jednego z największych producentów szkła na świecie – który w tym roku świętuje setną rocznicę powstania. Koncern od 2006 roku jest właścicielem marki Pilkington, do której już od 1993 roku należy dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”. W sandomierskiej siedzibie firmy, gdzie zorganizowano spotkanie, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce – Ryszard Jania – przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern. Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce.

– Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych jak i specjalistycznych – mówi Ryszard Jania. – Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych – dodaje.

NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach – motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym. Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP, spotkać można w realizacjach w całej Europie.

– Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, Dyrektor Zarządzający Pion Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną. – Co roku na rynek trafia 3,4 mln metrów kwadratowych naszych szyb zespolonych. – mówi Krzysztof Granicki.

Podczas spotkania Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią – Mariusz Kołodziej oraz Dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg – przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 roku trafiły na rynek.

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 roku Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor – Dominik Rykowski.

– CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi – mówi Dominik Rykowski. – Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa. Związane jest to z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje. W tym momencie jest ich ponad 20 – głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również  USA i Brazylię – dodaje Dominik Rykowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!