Certyfikat ISO/TS16949 dla firmy TEXA

16 lutego 2011, 0:00

Po otrzymaniu pierwszego certyfikatu ISO 9001 w 2005 r. i odnowieniu go w 2009 r., począwszy od stycznia 2011 roku, TEXA posiada certyfikat ISO/TS 16949, ukierunkowany na zasady maksymalnej niezawodności i stabilności procesów. Dotyczy on projektowania, testowania i wytwarzania produktów przeznaczanych do instalowania w pojazdach w ramach ich pierwszego montażu oraz związanych z tym procesów zarządzania jakością.

TEXA zdecydowała się na wdrożenie ISO TS 16949 w ramach nowo rozwijanych urządzeń swojej marki, do odpowiadających im procesów i związanych z nimi usług, nawet jeśli nie są przeznaczone na pierwszy montaż. Firma przyjęła za własne charakterystyczne zasady producentów pojazdów, jak:
– Maksymalna bezkompromisowość w stosunku do usterek („Zero wad”);
– Wdrożenie zastosowanie narzędzi FMEA, PPAP, APQP, SPC, MSA, Control plan;
– Motywacja i świadomości personelu;
– Operacyjne plany awaryjne w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa;
– Techniki statystyczne dotyczące wykorzystania danych.

Nowe produkty TEXA będą ściśle przestrzegać wymaganych procedur, począwszy już od nowej stacji do obsługi klimatyzacji Konfort, przetestowanej na preserii technicznej 200 egzemplarzy.

– „Wierzymy, że przyszłość zależeć będzie od jakości urządzeń i od ich niezawodności. Dostosowanie się do restrykcyjnych norm ISO/TS było dużym przedsięwzięciem, które jednak z pewnością zostanie docenione przez klientów i zagwarantuje nam satysfakcję mechaników, której osiągnięcie w przyszłości będzie jeszcze większym wyzwaniem niż obecnie” – mówi Prezes Bruno Vianello.

Międzynarodowa norma ISO/TS 16949, przewidziana specjalnie dla pierwszego montażu w sektorze motoryzacyjnym, została opracowana przez IATF (International Automotive Task Force), w składzie której znaleźli się europejscy, amerykańscy i japońscy producenci oraz stowarzyszenia sektora Automotive. ISO/TS obejmuje wszystkie wymogi ISO 9001 oraz dodatkowe wymagania, ściśle określone dla branży motoryzacyjnej.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!