MOOG prezentuje nową technologię i zwiększa możliwości produkcyjne w Europie

24 września 2018, 15:25

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG podczas targów Automechanika Frankfurt zaprezentowała nową identyfikację wizualną oraz kilka istotnych zmian dotyczących produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia.

Nowa fabryka w Hiszpanii będzie wytwarzać główne produkty MOOG z zastosowaniem nowej technologii Hybrid Core. To innowacyjne rozwiązanie koncentruje się na zwiększeniu bezpieczeństwa, trwałości oraz poprawie jakości części dzięki zastosowaniu wzmocnień z włókna węglowego i indukcyjnej obróbki cieplnej. Tak wyprodukowane części są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Szeroka oferta i nowa technologia

Technologia Hybrid Core będzie stosowana we wszystkich częściach do układów kierowniczych i zawieszenia MOOG, tam gdzie jej użycie jest zasadne. Oprócz wzmocnień
z włókien węglowych w celu obniżenia masy i zwiększenia trwałości, nowa technologia przynosi wiele innych korzyści dla konkretnych zastosowań w pojeździe, na przykład niższy moment obrotowy i zwiększone wychylenie przegubów kulowych w wahaczach i końcówkach drążków kierowniczych.

– Hybrid Core to zaledwie jedna z naszych technologii, która wzmacnia całą ofertę MOOG – wyjaśnia Davor Horvat, Business Director, Chassis, EMEA z Federal-Mogul Motorparts. – Wykorzystujemy również zaawansowaną obróbkę cieplną, powłoki zabezpieczające, nowy smar syntetyczny dla zwiększenia komfortu pracy układu oraz nakrętki kołnierzowe pokryte cynkiem, zapewniające jakość i bezpieczeństwo.

MOOG rozwija ofertę przegubów kulowych, wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, drążków osiowych i łączników stabilizatora. Stosowane hartowanie indukcyjne co może zapewniać wyższą wytrzymałość. Na przykład, stal używana do produkcji wahaczy jest mocniejsza od tradycyjnych materiałów. Nowy smar syntetyczny ułatwia instalację i redukuje tarcie, aby zapewnić płynną pracę układu kierowniczego.

Komponenty MOOG są pokryte specjalną powłoką z płatkami cynku. Zwiększa ona odporność na korozję, a gdy jest zastosowana na nakrętkach kołnierzowych MOOG, zwiększa siłę dokręcenia, co może wpłynąć na bezpieczeństwo.

Nowa twarz marki

Nowa technologia i rozszerzenie oferty są wspierane przez wprowadzenie nowych opakowań. Wyraziste, żółto-niebieskie opakowania ujednolicają wygląd całej oferty i są początkiem nowego rozdziału dla marki. Nowy branding ma wspierać MOOG w zwiększaniu udziałów w rynku i budowaniu pozycji marki klasy premium.

– Uznaliśmy, że ważne jest, aby wspierać zmianę oferty również poprzez nowy wygląd opakowań – mówi Horvat. – Uderzające, żółte opakowania zostały zaprojektowane tak, aby wyróżnić MOOG od produktów konkurencji.

Więcej informacji o częściach do układu kierowniczego i zawieszenia MOOG znajdziesz na stronie www.moogparts.eu, u lokalnych dystrybutorów marki lub przedstawicieli Federal-Mogul Motorparts.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!