OSRAM na targach Automechanika 2018

15 września 2018, 13:40

Na targach techniki motoryzacyjnej Automechanika 2018, firma OSRAM dużą część swojego stoiska poświęciła technologii LED. Można było zobaczyć m.in. retrofity LED świateł drogowych i mijania czy lampy robocze LED.

„Kierunek przyszłość” – pod takim hasłem marka OSRAM jest obecna na tegorocznych targach Automechnika.

– Naszym celem jest dalsze rozwijanie oferty, aby dopasować ją do potrzeb rynku. Po raz kolejny w tym roku podnosimy poprzeczkę w zakresie oświetlenia pojazdów z różnymi nowymi produktami i ulepszeniami – powiedział Hans-Joachim Schwabe, CEO działu Specialty Lighting w firmie OSRAM.

Retrofity świateł przednich z nagrodą Automechanika Innovation Award 2018
Światła OSRAM LEDriving do VW Golfa VII zastępują reflektory z żarówkami halogenowymi i ksenonowymi. Dzięki zastosowaniu technologii LED oferują większą wydajność niż oryginalne reflektory. Światła mijania, światła drogowe, światła do jazdy dziennej, światła pozycyjne i kierunkowskazy są połączone w kompletny produkt bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych.

Reflektory oferują niższe zużycie energii, są trwalsze i łatwe w montażu, ponieważ ich instalacja nie wymaga przeprowadzenia żadnych modyfikacji w pojeździe. Innowacyjność produktu doceniło także jury konkursu Automechanika Innovation Award nagradzając światła w kategorii Electronics&Systems. Podczas targów OSRAM zaprezentowało także nową, ksenonową i LEDową wersję reflektorów dla Forda Focusa.

Lampy robocze LED

Lampy robocze LEDriving Cube i Lightbar to również nowa odsłona oferty OSRAM, wyróżniona na stoisku. Gama tych produktów jest przeznaczona przede wszystkim do pojazdów rolniczych, ratowniczych, komunalnych, magazynowych, a także quadów, maszyn budowlanych czy wózków widłowych. Długa wiązka światła i zimna barwa to przede wszystkim lepsza widoczność i komfort pracy. Elementy optyczne z poliwęglanu wytrzymują nawet duże obciążenia. Produkty są dostępne na napięcie 12 i 24 V. Wersje różnią się pod względem wydajności, kształtu i kąta wiązki emitowanego światła.

Nowa gama Night Breaker

Nowa generacja źródeł światła OSRAM Night Breaker Laser to najbardziej innowacyjna linia w portfolio producenta, przeznaczona dla kierowców poszukujących maksymalnej ilości światła na drodze. Night Breaker Laser od teraz będą wyróżniać się jeszcze jaśniejszym światłem (nawet do 150% w porównaniu z wymogami normy) i oświetlą drogę nawet do 150 m przed samochodem. Żarówki zapewnią lepsze oświetlenie w konkretnych punktach, czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem. Obszar pomiędzy tymi punktami jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Z kolei lampy ksenonowe Xenarc Night Breaker Laser to zasięg nawet do 250 m i do 200% jaśniejsze światło. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) umożliwią kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Do rodziny Night Breaker dołączają także żarówki Night Breaker Silver zapewniające do 100% jaśniejsze światło i oświetlające drogę do 130 m.

Tegoroczne targi Automechanika 2018 odbyły się w dniach od 11 do 15 września we Frankfurcie. Firmę OSRAM było można znaleźć w hali 4.1, na stoisku E15.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!