Nowy Ford Fiesta z klockami hamulcowymi Ferodo

, 31 lipca 2018, 15:33

Federal-Mogul Motorparts dostarczy klocki hamulcowe Ferodo do nowego Forda Fiesty. Klocki Ferodo Eco-Friction będą montowane na oś przednią najbardziej popularnych wersji tego modelu.

Po pięciu latach badań, Ferodo jako pierwsza marka na rynku wtórnym, wprowadziła bezmiedziowe klocki hamulcowe, które tworzą linię Eco-Friction. Na etapie rozwoju i testów ocenie poddano ponad 1500 materiałów i 25 mieszanek. Tak opracowane klocki hamulcowe, o składzie przyjaznym dla środowiska i z redukcją emisji drobnych cząstek, wyróżnia poprawa bezpieczeństwa, lepsze tłumienie hałasu i skuteczność hamowania.

– Wspaniale jest zobaczyć, jak kolejny producent pojazdów wybiera klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction, szczególnie do tak popularnego modelu jak Ford Fiesta – mówi Gozde Kirali, Brand Manager, Braking, Federal-Mogul Motorparts EMEA – Zmiany prawne wymagają ograniczenia zawartości miedzi w klockach hamulcowych. Dlatego opracowaliśmy nowy materiał cierny, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2014 roku.

Do produkcji klocków hamulcowych Ferodo używa się od 20 do 30 materiałów, z których każdy ma inne funkcje. Już na etapie projektowania było jasne, że nie istnieje jeden materiał, który mógłby zastąpić miedź. Stąd klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction wykorzystują m.in. siarczki metali, minerały, włókna, cząstki ceramiczne i grafit, aby uzyskać taką charakterystykę zużycia i tarcia jak klocki hamulcowe z miedzią.

Skuteczność klocków Ferodo Eco-Friction została wielokrotnie potwierdzona. Testy z użyciem sześciu różnych pojazdów wykazały, że technologia Eco-Friction zwiększa do 17% siłę hamowania. Na uwagę zasługuje również wysokie pokrycie rynku. Nowa technologia jest obecnie dostępna w 90% klocków.

Ford Fiesta został wprowadzony na rynek w 1976 roku, a jego dotychczasowa sprzedaż na świecie przekroczyła 16 milionów. Od 2017 roku produkowana jest VII generacja tego modelu. Tym samym historia Fiesty liczy już ponad 40 lat.

Więcej informacji o produktach Ferodo, w tym bezmiedziowych klockach hamulcowych Eco-Friction, można znaleźć na stronie www.ferodo.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!