Szybkie samochody, piękne kobiety i… CERTUS Team!

20 lipca 2010, 0:00

W tegorocznej, czwartej edycji Rage-Race CERTUS Team zajął dziesiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na mecie była wielka feta, szampan i piękne kobiety. Biorąc pod uwagę fakt, że w imprezie uczestniczyło w sumie 50 zespołów, lokatę w pierwszej dziesiątce uznać należy za spory sukces.

Ostatniego dnia imprezy w słonecznym Kołobrzegu odbyła się Wielka Gala kończąca tegoroczną edycję. Uczestnicy szampańsko bawili się do białego rana przy nadmorskiej plaży w towarzystwie pięknych kobiet i wspaniałych samochodów.

Tegoroczna edycja była czwartą z kolei. Ekipa Certusa brała w niej udział już po raz drugi. W tym roku pod względem organizacyjnym Rage Race wypadł jeszcze lepiej niż poprzednio. Podczas przejazdu trasy o długości 1800 km każdy mógł śledzić poczynania ekip na stronie internetowej, dzięki zamontowaniu w każdym z aut odbiorników GPS.

– Trasa tegorocznego RR zaczynała się w Warszawie, następnie jechaliśmy przez Kazimierz Dolny, Ostrowiec Świętokrzyski, Częstochowa, Tychy, Katowice, Poznań, Gniezno z metą w Kołobrzegu. Impreza była bardzo mocno nagłośniona medialnie, dzięki czemu relacje z tegorocznego wyścigu można było obejrzeć na ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych. Wśród głównych partnerów imprezy należy nadmienić tak znane marki jak: Martini, XTB, Big Star, CocaCola, czy AMG. Dzięki temu Certus po raz kolejny znalazł się w gronie najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku – relacjonuje Marcin Wojnowski, kierowca zespołu CERTUS Team.

RageRace to nie tylko wyścigi i szalona jazda przez Polskę, to także ciekawe i śmieszne zadania, z którymi musiały się zmierzyć wszystkie załogi. Niektóre z nich to: zjazd po linie z latarni morskiej, prowadzenie walca drogowego na czas, precyzyjna jazda TIR-em z naczepą, zabawa „w podchody” na trasie, hokej na trawie czy też ratowanie „rannych” z bunkra na poligonie wojskowym.

Załoga CERTUS Team – Marcin i Ewelina Wojnowscy – startowali w wyścigu samochodem Opel Speedster. To wyjątkowe, dwuosobowe auto zostało skonstruowane na ramie Lotusa Elise. Nadwozie zaś jest wykonane z kompozytów, co znacznie wpływa na jego niską wagę. Samochód seryjnie posiada silnik benzynowy, wolnossący o pojemności 2.2 litra i generuje moc 147 koni mechanicznych.

CERTUS to zastrzeżona marka produktowa innowacyjnych urządzeń dla motoryzacji. Jej twórcą i właścicielem jest firma WSOP z siedzibą w Gliwicach.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!