Inter Parts – dystrybucja, logistyka i… golf

21 czerwca 2010, 0:00

Obecny rynek motoryzacyjny to już nie tylko firmy, zajmujące się wyłącznie sprzedażą części samochodowych. Sytuacja branży w Polsce, a przede wszystkim wysoko rozwinięty rynek pojazdów używanych, sprawiła, że dystrybutorzy rynku tzw. aftermarketowego coraz bardziej skupiają się na tworzeniu kompleksowych rozwiązań dla jednej z najbardziej dynamicznych segmentów gospodarki.

Nowoczesna firma działająca na rynku motoryzacyjnym to już nie tylko dystrybutor, to także partner handlowy, oferujący swoim klientom dostęp do najwyższej jakości usług, fachowej wiedzy a także nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Przykładem takiego sprawnie działającego przedsiębiorstwa jest firma Inter Parts działająca na rynku motoryzacyjnym nieprzerwanie od 1991 roku. W ciągu blisko dwudziestoletniej działalności właściciel – Waldemar Bacławski oraz zespół doświadczonych pracowników o długoletnim stażu stworzył prężnie funkcjonujący biznes, który nie ogranicza się jedynie do sprzedaży części i akcesoriów samochodowych. Jak pokazały poprzednie lata, branża jest dość wymagającym środowiskiem i tylko ciągły rozwój przedsiębiorstwa pozwala skutecznie docierać do klientów. Stąd też często działania wielu firm koncentrują się wokół tworzenia grup zakupowych , pozwalających w lepszy i bardziej efektywny sposób konkurować na rynku. Przykładem jest Group Auto Union Polska – układ partnerski stanowiący platformę wspólnych zakupów i polityki marketingowej dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych, zorientowanych na obsługiwanie rynków lokalnych (www.groupautounionpolska.pl). Jedenastu członków GAU Polska reprezentowanych jest także w międzynarodowej strukturze Group Auto Union International (www.groupautounion.com).

Do połowy sierpnia 2010 roku Inter Parts, członek GAU PL planuje oddanie do użytku nowoczesnego Centrum logistycznego w Stawigudzie koło Olsztyna. Doświadczenie, a przede wszystkim możliwości firmy, pozwoliły na stworzenie kompleksowej oferty dla przedsiębiorców chcących importować, przechowywać i wysyłać towar stanowiący przedmiot działalności, pozostawiając szczegóły procesu logistycznego pracownikom Centrum. Nowoczesne rozwiązania opracowane przez Inter Parts, na które składa się nie tylko tradycyjne magazynowanie, ale także kompletacja/dekompletacja, packing/repacking, konfekcjonowanie towaru, metkowanie i przepakowywanie pozwalają na przejęcie tych zadań od klienta. Zaletą nowoczesnego Centrum logistycznego w Stawigudzie jest także posiadanie dużej powierzchni biurowej (blisko 1500m2), umożliwiającej stworzenie własnej siedziby dla zainteresowanych firm także spoza branży motoryzacyjnej (więcej szczegółów można uzyskać kierując pytania na e-mail: logistyka@interparts.pl).

Kolejnym sposobem wsparcia rynku jest tworzenie sieci niezależnych warsztatów samochodowych. Przykładem jest sieć Eurowarsztat, którego koncepcja to doskonałe połączenie zalet wynikających z funkcjonowania niezależnego warsztatu (np. różnorodność produktów) i wysoki poziom świadczonych usług (www.eurowarsztat.pl). Misją takiej sieci jest zapewnienie klientom indywidualnym wysokiego standardu świadczonych usług, a samym warsztatom – partnerskich warunków współpracy z dystrybutorem. Firma Inter Parts jest mocno zaangażowana w działalność europejskiej sieci Eurowarsztat, przyczyniając się do rozwoju technicznego i technologicznego całej branży. W drugiej połowie bieżącego roku na terenie centrali Inter Parts uruchomiona zostanie Akademia Techniczna, w której prowadzone będą serie szkoleń dla pracowników branży motoryzacyjnej. W ramach bieżącej współpracy firma gwarantuje wsparcie wiedzą techniczną swoich klientów. Specjalistyczne wyposażenie Akademii oraz profesjonalni wykładowcy będą gwarantem jakości świadczonych usług.

Jeśli mowa już o wsparciu technologicznym, należałoby wspomnieć, iż dystrybutor wywodzący się z Olsztyna realizuje prestiżowy projekt unijny, zakładający przeszkolenie pracowników branży motoryzacyjnej w ramach czterech modułów: szkoleń menedżerskich, administracyjny liniowych i technicznych, których efektem końcowym ma być zwiększenie poziomu wiedzy osób zatrudnionych w branży.

Uwagę zwraca najnowsza inwestycja olsztyńskiej firmy. Po długotrwałych negocjacjach Inter Parts stało się właścicielem jednego z najlepszych pól golfowych w Polsce – Mazury Golf & Country Club, które znajduje się… 7 kilometrów od siedziby dystrybutora, w Naterkach (www.mazurygolf.pl). Profesjonalne pole o powierzchni ponad 85 hektarów posiada 9 i 18- dołkowe pole golfowe, dwa „putting green’y”, Akademię Golfa z 19-ma stanowiskami do treningu, 6- dołkowe pole dla początkujących oraz „driving range” i „chipping green”. Dla grających w golfa pojęcia te mogą mieć ogromne znaczenie – dla większości jednak jest to przysłowiowa „czarna magia”. I właśnie to chce zmienić Waldemar Bacławski, którego celem jest zaszczepić golfa jak najszerszemu gronu osób. Pole golfowe jest bardzo atrakcyjną formą odpoczynku i jako inwestycja ma przynieść wymierne korzyści nie tylko firmie z Olsztyna. Zarząd Inter Parts jednoznacznie odnosi się do swoich zamierzeń, mających na celu stworzenie miejsca organizacji imprez dla całej branży motoryzacyjnej. Zaproszenie do korzystania z „dobrodziejstw” golfa dotyczy zarówno dostawców, kontrahentów jak i dystrybutorów z całej Europy. Wszelkie informacje na temat organizacji imprez indywidualnych jak i korporacyjnych na polu golfowym można uzyskać pisząc na e-mail: aftermarket@mazurygolf.pl.

Potencjał branży motoryzacyjnej pozwala z optymizmem liczyć na zainteresowanie partnerów i konkurentów rynkowych pierwszą tego typu inwestycją wśród uczestników rynku. Naterki, jako miejsce spotkań i wymiany poglądów jest miejscem doskonałym, a połączenie sportu ze świetnym miejscem do organizacji imprez korporacyjnych i integracyjnych gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Inwestycja w postaci zakupu pola golfowego to kolejny krok na drodze rozwoju firmy Inter Parts, która poprzez zróżnicowanie prowadzonej działalności zabezpiecza istniejące inwestycje.

Artykuł przygotowany przez dział marketingu firmy Inter Parts.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!