Relacja z zawodów "Best of AUTOGLASS JAAN"

21 kwietnia 2010, 0:00

8 kwietnia, podczas tegorocznej edycji zawodów Best of AUTOGLASS JAAN, sześciu najlepszych monterów szyb samochodowych z terenu całej polski rywalizowało o tytuł mistrza kraju oraz wyjazd na międzynarodowy finał zawodów Best of Belron do Paryża. Po podsumowaniu wyników zaciętej walki w konkurencjach teoretycznych i praktycznych, zwycięzcą okazał się pan Michał Niewiadomski z Warszawy.

W czwartek – 8 kwietnia 2010, w najnowszej, wrocławskiej filii sieci AUTOGLASS JAAN, należącej do grupy NordGlass, odbyły się ogólnopolskie zawody monterów szyb samochodowych „Best of AUTOGLASS JAAN”. Była to już druga odsłona tych specjalistycznych zawodów, które tak poprzednio, jak i tym razem, wzbudziły żywe zainteresowanie branży, a także zmotoryzowanych.

„Sześciu najlepszych monterów z sieci autoryzowanych punktów AUTOGLASS JAAN zostało wyłonionych do udziału w zawodach, z grupy aż 120 kandydatów. Eliminacje potraktowaliśmy bardzo poważnie i staraliśmy się, aby wyłoniły tych naprawdę najlepszych. Cały proces był niezwykle złożony, co potwierdza fakt, że trwał on aż 12 miesięcy. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że w ubiegły czwartek podziwialiśmy zmagania najlepszej szóstki w kraju. Uczestnicy zresztą, podczas samych zawodów, potwierdzili szerokiej publiczności swoją niebywała sprawność, precyzję pracy, zaangażowanie – jednym słowem pełen profesjonalizm.” – mówi Marcin Kłosiński, Dyrektor Handlowy Grupy NordGlass.

Zawodnicy zmierzyli się z trzema konkurencjami. Wśród nich był test teoretyczny, w którym najlepszy okazał się pan Paweł Stankiewicz z Białegostoku, naprawa uszkodzonej szyby, w której najlepszy wynik uzyskał pan Grzegorz Wroński z Katowic oraz wymiana szyby przedniej na nową, w której najlepszy był pan Michał Niewiadomski z Warszawy. Każdy z zawodników, przed rozpoczęciem zawodów, wylosował dla siebie sędziego, z szeregu wykwalifikowanych specjalistów sieci AUTOGLASS JAAN. Monterzy pracowali na samochodach Toyota Yaris, udostępnionych na okoliczność zawodów przez firmę Armada Fleet Management Sp. z o.o., a przy pracy korzystali z wykorzystujących najnowsze technologie narzędzi, a także specjalistycznych klejów Sika do montażu szyb samochodowych.

Po podsumowaniu punktów, uzyskanych przez zawodników we wszystkich trzech konkurencjach, zwycięzcą okazał się pan Michał Niewiadomski, który pracuje w AUTOGLASS JAAN od 2006r. Laureat ma 24 lata, pochodzi z Warszawy, a jego hobby to motoryzacja. Przed nim kolejne wielkie wyzwanie, poprzedzone intensywnymi przygotowaniami. Będzie on reprezentantem Polski na międzynarodowych zawodach w naprawie i montażu szyb samochodowych „Best of Belron”, które już w czerwcu tego roku odbędą się w Paryżu.
 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!