Zastosowanie kodów kreskowych do obsługi magazynu i sprzedaży

28 stycznia 2010, 0:00

Firma Asco – producent oprogramowania dla firm motoryzacyjnych, zgodnie z ostatnimi wymaganiami rynku posiada w swojej ofercie programy pozwalające na pełne wykorzystanie kodów kreskowych do obsługi magazynu i sprzedaży. W przypadku popularnego programu magazynowego Firma2000 kody kreskowe mogą być stosowane z powodzeniem zarówno w małych sklepach jak i w hurtowych magazynach wysokiego składowania. Podstawowe funkcje programu Firma2000 związane z obsługą magazynu można znacznie poszerzyć poprzez instalację dodatkowego modułu AsTer.

Program magazynowy Firma2000 pozwala na szybsze dodawanie towarów do wszystkich rodzajów dokumentów z użyciem skanerów przewodowych lub bezprzewodowych (bluetooth). Zamiast ręcznego wpisywania kodu towarowego wystarczy wtedy zeskanować kod kreskowy naklejony na opakowaniu wybranego produktu aby ten błyskawicznie znalazł się na wystawianym dokumencie.

Użycie kodów kreskowych usprawnia pracę również podczas rozkładania zakupionych towarów. Po wprowadzeniu dostawy (czytnikiem lub po wczytaniu faktury w wersji elektronicznej od wybranego dostawcy) można skorzystać z opcji wydruku etykiet towarowych na specjalnej drukarce etykiet. Otrzymany w ten sposób komplet nalepek może zawierać oprócz kodu kreskowego towaru między innymi lokalizację (półkę), na którą należy ten towar odłożyć.

Dla większych firm doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie radiowych czytników kodów kreskowych z dodatkowym modułem AsTer. Jego zadaniem jest pełna obsługa magazynu w zakresie przyjęć i wydań towarów, inwentaryzacji oraz ewidencja wszystkich czynności magazynierów z użyciem kodów kreskowych. Przyjmowanie i wydanie towaru, inwentaryzacja, przygotowywanie towarów do wysyłki wykonywane są szybciej, bez błędów i pomyłek. Wszystkie informacje, które są potrzebne do dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa są dostępne, precyzyjne i aktualne.

Więcej informacji na temat oprogramowania firmy ASCO s.c. na stronie www.asco.com.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!