Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce, zajęła drugie miejsce w organizowanym przez dziennik Puls Biznesu rankingu „100 Kobiet Biznesu 2017”.
– Gratuluję Pulsowi Biznesu konkursu, w którym od 6 lat konsekwentnie nagradzane są kobiety biznesu za ich niezwykłe osiągnięcia. Poprzeczkę do otrzymania nagrody dziennik stawia wysoko: warunkiem jej otrzymania jest przejście przez rzetelną weryfikację danych biznesowych, ale też osiągnięć okołobiznesowych – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali 100 Kobiet Biznesu. – Jak większość kobiet, dosyć długo czekałam na najwyższe stanowisko w organizacji Boscha w Polsce, potwierdzając wynik badań McKinsey z roku 2013, które dowodzą, że mężczyźni są awansowani za swój potencjał, a kobiety za pracę. Mój sukces zawdzięczam wszystkim szefom, którzy dostrzegli u mnie potencjał managerski i poprzez mądry mentoring rozwijali moje liderskie kompetencje, a także zachęcali do podejmowania coraz większej odpowiedzialności. Moja kariera nie byłaby możliwa bez ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz niezwykłego wsparcia mojej rodziny. Jeżeli dodamy do tego zaufanie pracowników i szefów, to jest gotowa recepta na sukces – dodała Krystyna Boczkowska.
Krystyna Boczkowska od 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce i należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w naszym kraju. Wielokrotnie była nagradzana za zasługi dla rynku motoryzacyjnego i biznesu, m.in. tytułami Kobieta Roku czy Manager Roku. Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch. Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy poprawa poziomu edukacji technicznej i promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od lat jest mentorką młodych managerek.
O konkursie
Ranking 100 Kobiet Biznesu to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu. W siódmej edycji rankingu mogły brać udział panie, które co najmniej od 2015 r. pełnią funkcję prezesów lub są właścicielkami 100 proc. udziałów firmy. O miejscu zadecydowała kondycja finansowa zarządzanych przez nie przedsiębiorstw. Podstawowym celem rankingu „100 Kobiet Biznesu” jest wymiana doświadczeń i wsparcie dla wszystkich pań, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią.
Komentarze