Goodyear i Dunlop w teście opon zimowych

23 listopada 2017, 13:34

Popularne niemieckie czasopisma motoryzacyjne opublikowały wyniki dorocznych testów opon zimowych. Auto Bild przyznał oponie Dunlop Winter Sport 5 miejsce na podium i tytuł wzorowej.

Podobnym rezultatem zakończył się test siostrzanego magazynu Auto Bild sportscars, w którym produkt Dunlopa osiągnął równie wysokie wyniki, co opona Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Badania kolejnych magazynów – Auto Bild allrad i Sport Auto – to popis możliwości ogumienia Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, które w obu przypadkach zajęło pierwsze miejsce, zdobywając tytuł bardzo godnej polecenia.

Spośród 20 opon testowanych przez magazyn Auto Bild, Dunlop Winter 5 była jedną z trzech, określonych jako wzorowe. Zdaniem ekspertów czasopisma, mocnymi stronami produktu są: dynamiczne prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni, zrównoważony potencjał osiągów, oraz krótka droga hamowania na mokrym. Z kolei w badaniu Auto Bild sportscars, opona Dunlopa podzieliła się miejscem na podium i tytułem wzorowej z Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Oponę marki Goodyear chwalono za zrównoważone parametry i przekonywujące osiągi zimowe, sportowe zachowanie, dobre prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni oraz precyzję kierowania.

Wysoka jakość ogumienia zimowego jest bardzo ważna w przypadku samochodów SUV, które mają dużą masę i wysoko położony środek ciężkości.

Eksperci czasopisma Auto Bild allrad chwalą oponę UltraGrip Performance Gen-1 za poziom bezpieczeństwa i osiągi na śniegu. Dodatkową zaletą opony jest odporność na aquaplaning. Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zebrała również wysokie noty za komfort jazdy i prowadzenie na suchych drogach.

Właściwości najnowszego modelu ogumienia zimowego marki Goodyear docenił także magazyn Sport Auto. Czasopismo chwali UltraGrip Performance Gen-1 za wyróżniającą się przyczepność i precyzyjne prowadzenie na mokrych nawierzchniach.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników – powiedział Mike Rytokoski, dyrektor marketingu Goodyear Dunlop w Europie.

– Warunki zimowe w Europie mogą stanowić poważne wyzwanie dla kierowców, dlatego dokładamy wielu starań by zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę nawet w surowych warunkach, bez kompromisów w zakresie osiągów. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!