Marka Starline w ofercie AD Polska

, 22 listopada 2017, 13:52

W sierpniu tego roku zapoczątkowany został proces zmian właścicielskich w sieci AD Polska. Dzięki konsolidacji z firmą Elit warsztaty samochodowe oraz kierowcy zyskają dostęp do szerszej oferty części zamiennych.

Od wielu lat średnia wieku parku pojazdów mechanicznych w Polsce pozostaje na podobnym poziomie. W praktyce oznacza to sukcesywną wymianę starszych modeli na nowsze konstrukcje, które jakby nie patrzeć są bardziej technicznie zaawansowane. Bezpośrednio przekłada się to na ofertę dla aftermarketu, która musi zapewnić odpowiedni dostęp do części i podzespołów w jakości OE w cenie adekwatnie dopasowanej do malejącej wartości pojazdu.

– Sieć AD Polska należy już do światowego lidera w tej branży – LKQ Corporation. Dzięki tym zmianom zyskujemy dostęp do unikalnego katalogu nowych produktów i marek, wśród których jest Starline – mówi Dawid Cieśla z AD Polska

– Marka Starline powstała w Czechach blisko dwadzieścia lat temu. Przez ten czas jej oferta wprowadzona została niemal na całym Starym Kontynencie – od Wielkiej Brytanii, poprzez kraje Europy Środkowej i Południowej po Ukrainę. – dodaje.

Pod marką Starline dostępne są między innymi elementy do układu hamulcowego, zawieszenia, wydechowego i paliwowego, skrzyń biegów, jednostek napędowych – w tym doładowanych, instalacji elektrycznej oraz żarówki, oleje, chemia i kosmetyki samochodowe. Wszystkie spełniają standardy jakości porównywane do produktów przeznaczonych na pierwszy montaż. Sprzedaż w sieci AD Polska rozpoczęła się od wprowadzenia trzech popularnych kategorii.

W gamie elementów układu hamulcowego znajduje się obecnie ponad 500 referencji klocków (wszystkie spełniają wymogi homologacji ECE R90), ponad 700 rodzajów klasycznych i wentylowanych tarcz, 500 szczęk i 200 zacisków hamulcowych.

Z kolei z obszernej kategorii hydrauliki pojazdowej na początek wybrano układ hamulcowy. Wśród tych referencji znajdują się złącza, kable Bowdena z osłonami przeciwpyłowymi, węże i przewody. Jest to uzupełnienie oferty klocków, tarcz i bębnów.

Trzecią stanowi osiemnaście pozycji bezobsługowych i ekologicznych akumulatorów w przedziale pojemności od 35 do 225 Ah. Pięć z nich przeznaczonych jest do modeli samochodów azjatyckich. Wszystkie akumulatory Starline objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

– Katalog Starline obejmuje ponad 35 tysięcy pozycji, co pozwala odnaleźć odpowiednią referencję niemal do każdego modelu motocykla, samochodu osobowego czy pojazdu ciężarowego. Ich wprowadzenie do naszej oferty daje warsztatom i kierowcom szerszy wybór tej samej części względem oryginału – mówi Dawid Cieśla

– Asortyment z poszczególnych kategorii wprowadzany będzie sukcesywnie, w zależności od potrzeb polskiego rynku. Będą to nie tylko części zamienne, materiały eksploatacyjne czy chemia samochodowa, ale także urządzenia i narzędzia warsztatowe. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

fren, 22 listopada 2017, 15:07 6 0

Co tam jakiś Starline, kiedy będą mieli RH w pełnej ofercie, bo będzie pod nosem.

Odpowiedz

Anonim, 22 listopada 2017, 16:51 2 -1

Numery klocków RH mają już pozakładane to pewnie zaraz się pojawią, niech chociaż Wa-wę dobrze zatowarują bo ostatnio w Wa-wie ciężko RH kupić.

Odpowiedz

fan, 23 listopada 2017, 10:02 0 -3

kupuj Remse w inter-teamie

Odpowiedz

fren, 23 listopada 2017, 13:36 1 -1

Dlaczego mówisz kupuj Remse, nie montowałem tego jeszcze. RH miał okoliczny sklep, ale tam już coraz mniej tego, AD jest u mnie 3 razy, a ELIT RH ma.

Odpowiedz

1111, 15 grudnia 2017, 13:50 0 0

RH i Remsa to to samo

Odpowiedz

Anonim, 23 listopada 2017, 13:07 3 0

Już nie AD tylko Elit polska. Już się nazwa zmieniła nie ma już AD

Odpowiedz

anonimek, 27 listopada 2017, 7:04 0 -1

RoadHouse to Remsa którą masz w Inter Teamie . Kupuję klocki od kilku lat a tarzcze są od niedawna. Z tego co wyczytałem to Starline to marka włąsna Elit-u,czyli chyba coś jak MaxGear w Auto Partnerze itp.takze zadna to nowosc jesli bedzie poodobne jakosciowo...

Odpowiedz

Anonim, 2 grudnia 2017, 13:49 1 -1

Ale oferta klocki S831 do VW na tył w cenie TRW

Odpowiedz

Anonim, 14 grudnia 2017, 20:44 0 0

Czy ktoś może wie, kiedy w ofercie ELIT-AD pojawią się w pełnej ofercie klocki i tarcze ROADHOUSE.

Odpowiedz